Офісів у Києві занадто багато, – експерт

Ринок офісної нерухомості Києва перенасичений. У найближчі 3-4 року столиця не буде потребувати нових офісних площах.

Про це заявив генеральний директор компанії SOLID Group Ігор Гур’єв.

За його словами, сьогодні показник вакантності відповідає кризових показників.

«Показник вакантності усереднено по місту становить близько 20-25%. Це при тому, що оптимальним для ринку є показник 5-7%: він дозволяє орендарям вибирати, а власникам – мати достатню заповнюваність. Це показник стабільного ринку. Однак вакантність 20-25% – це криза!”, – стверджує Ігор Гур’єв.

Оптимальним показником вакантності офісів у Києві, який дозволяє ринку розвиватися, експерт вважає 5-7%.

На думку Гур’єва, складне становище справ на ринку офісної нерухомості Києва пов’язано з тим, що за кілька останніх років було введено дуже велика кількість площ – до 300 тис. кв. м – практично п’ята частина існуючого пропозиції.

«В цілому ринок професійних офісів столиці включає близько 1,5 млн. кв. м. І якщо вакантність при такому реченні досягає 20%, то це 300 тис. кв. м площ, що пустують. А 300 тисяч «квадратів» – це, як мінімум, шість-сім столичних “Вітрил”. Відповідно, щоб поглинути той обсяг, який зараз вільний, ринку потрібно 3-4 роки. Припускаю, що, якщо стрибків ділової активності найближчі рік-два не буде, починати будівництво нових об’єктів в цьому сегменті передчасно”, – розповів експерт.