Однокімнатні квартири на «вторинці» дешевшають

Застарілі типи квартир такі як «хрущовки», «чешки» продовжують дешевшати.

Як повідомили в Лізі експертів України, найбільш істотне зниження цін спостерігається для колись самого ліквідного типу житла – однокімнатних квартир. При цьому індикатор їх вартості за останній місяць знизився на 2,35%.

На такі неліквідні попит не зростає, пояснив глава комітету статистики і аналітики Ліги експертів України А. Гусельник.

За його словами, якщо на початку кризи «гостинки» купували і за 50 тис. доларів, то зараз вони є за 33 тис. доларів.

У свою чергу провідний аналітик Союзу фахівців з нерухомості України (ССНУ) Ст. Жоголєв переконаний, що вітчизняна вторинка і далі дешевшатиме. За його словами, це особливо стосується старого житла у віддалених районах. Банкіри також дотримуються такої думки. Згортання іпотечних програм багатьох вітчизняних банків дало поштовх ринку вторинної нерухомості до чергового зниження.

Аналітик «Ерсте Банку» М. Заблоцький прогнозує, що в поточному році буде дуже низьке економічне зростання, який також стане причиною низького зростання доходів у населення.

За його словами, основним джерелом попиту на нерухомість залишаються заощадження населення у розмірі 70 млрд. доларів. Внаслідок цього, власники житла будуть змушені і далі знижувати ціни на житло і шукати тих, хто має достатньо коштів, щоб купити таку нерухомість.

Однак ріелтори відзначають, що ті люди, які мають кошти, інвестують їх вже куди більш обдумано, ніж у докризові часи, тому основна частина грошей, зібраних українцями на покупку квартири, осідає на первинному ринку.

За словами А. Гусельникова, сьогодні в столиці користуються попитом однокімнатні квартири бізнес-класу в будинках, яким не старше 10 років з площею від 45 до 50 кв. м.

На таку нерухомість попит є, і ціни на неї показують незначне зростання, відзначає експерт.