Однокімнатна столиця: що кияни шукають

Про останні тенденції та уподобання киян та гостей столиці у виборі житла розповість експерт ринку нерухомості.

На первинному ринку нерухомості Києва – пожвавлення. Буквально за тиждень ціни на квартири зросли на 0,6%, або на 81,6 гривні до 14 147,5 гривні за 1 кв. м.

Ця тенденція, за словами ріелторів – не дивина. Адже в серпні до Києва з’їжджаються абітурієнти і нові “підкорювачі” столиці.

Ще якихось 10-20 років тому, люди, могли розраховувати на те, що простоявши у квартирній черзі кілька років – отримають свої законні метри. Але час диктує свої правила і засади. Одні, як тільки дозволяє фінансове становище, відкладають гроші на купівлю житла. А другі – розмінюються, продають старі квартири в престижних районах і купують нові в менш престижних. Наприклад, змінюючи Оболонь на Троєщину.

Попит на нове житло

Як розповіла “Обозревателю” експерт з нерухомості Тетяна Попроцкая, кияни воліють купувати квартири в нових будинках. Попитом, варто відзначити, користуються Позняки. Експерт пояснює вибір покупців тим, що Позняки – відносно новий район, розташований на Лівому березі. До того ж, як стверджують фахівці в сфері нерухомості, квартири на лівому березі дешевше, ніж на правому.

Спостерігаючи тенденцію останніх місяців, ріелтори запевняють, що люди хочуть купувати квартири з готовим ремонтом, а не “заморочуватися” дизайном і всіма витікаючими: вибором шпалер, сантехніки, плитки і т. д. Що цікаво, вибір покупців, найчастіше зупиняється на однокімнатних квартирах. Втім, метраж деяких “однушек” може досягати і 100 квадратних метрів.

“Однокімнатні квартири – як розмінна монета. Але іноді у покупців спрацьовує стереотипне мислення. Середня однокімнатна квартира в Києві – 43 квадратних метра. А трикімнатна “хрущовка” – 45. Іноді Люди хочуть тулитися в “хрущовці”, ніж жити в просторій однокімнатній квартирі”, – пояснила експерт з нерухомості пані Попроцкая.

Крім того, на вибір покупців, за словами ріелторів завжди впливала, і буде впливати, транспортна розв’язка. Люди хочуть жити біля метро і зручно добиратися на роботу, в інститут. Погодьтеся, краще доїхати до пункту призначення за 10-15 хвилин, ніж добиратися, наприклад, з Троєщини на “Театральну” трьома видами транспорту.

Покупка квартири – завжди ризик. Як і покупка будь-якого товару. Експерти радять не лінуватися і перевіряти агентства нерухомості і продумувати все до деталей і дрібниць. Пам’ятайте, що нова квартира – ваше майбутнє. І яким воно буде – залежить тільки від вас.