Одна квартира у Києві коштує як 15 квартир в Польщі

Україна вже давно б’є рейтинги неадекватних цін на нерухомість. Якщо розглянути ситуацію з вартістю житла в сусідніх країнах, то виявиться, що справи з цінником на квадратні метри йдуть сумніше тільки в Росії.

Так, за інформацією аналітиків сайту оголошень Slando, за ціною самій «крутою» житлоплощі в Україні можна купити… 15 найдорожчих апартаментів у сусідній Румунії, Польщі чи Білорусі. Якщо зазирнути трохи далі в Європу, то з’ясується, що за ціну одних київських апартаментів можна купити цілий острів в Греції. Елітне житло в Україні та в сусідніх країнах: де можна жити гарно і дешево?

Приємні гаманцю елітні апартаменти чекають покупців в Болгарії. Найдорожча болгарська квартира продається за $700 000. Покупцеві пропонується пентхаус у центрі Софії загальною площею 400 м. кв. До будинку нової споруди додається тераса з садом і підземний паркінг на два паркомісця.

Якщо додати ще $300 000, то можна обзавестися і елітною нерухомістю у Польщі. Так, у Варшаві за $1 000 000 можна придбати дворівневу квартиру метражем в 280 м. кв. квартира дістанеться Покупцеві з дорогим ремонтом, обробкою мармуром, дубом, повним комплектом меблів та техніки. До речі, квартира в центрі Варшави — аж ніяк не мрія заможних поляків. У старому місті незручно пересуватися на автомобілі і практично неможливо припаркуватися.

Ще дорожче жити в Мінську. У столиці Білорусі найдорожча житлоплощу продається за $1 130 000 — дворівневі апартаменти загальною площею 284 м. кв, природно, з ремонтом, меблями, технікою та двома місцями в підземному паркінгу.

Справжній палац можна придбати в столиці Румунії за $1 400 000. Дворівневий пентхаус загальною площею 800 м. кв з тренажерним залом, садом, сауною і навіть з акваріумом. В підземному гаражі на 4 паркомісця є ліфт, який відвезе мешканця прямо в квартиру.

У північних сусідів цінник передбачувано «зашкалює». Так, у Москві найдорожча квартира справді «золота» — вона виставлена на продаж за… $30 000 000. Дворівневий пентхаус в районі «Золотої милі» загальною площею 430 м. кв, та, на жаль, всього одним місцем для автомобіля в підземному паркінгу.

Як йдуть справи з елітною нерухомістю у Києві? Наші вітчизняні квадратні метри звичайно дешевше, ніж московські, але незрівнянно дорожче, ніж польські, румунські, болгарські, білоруські. Найдорожча квартира, що продається в Україні, коштує $15 000 000. Вона знаходиться в столиці, за адресою вул. Паторжинського, 14. Хороми загальною площею 1 500 м. кв мають SPA-зону, дві тераси, дорогу техніку та меблі. Існують також сотні варіантів нерухомості вартістю від мільйона доларів і вище. Для порівняння, стати власником власного острова в курортній Греції, розміром у кілька гектарів, можна за €1 300 000.

Тенденції до зниження цін, на жаль, немає. Навпаки, з початку 2013 року нерухомість в Україні подорожчала в середньому на 14 – 15% від своєї вартості. На думку голови Конфедерації будівельників Лев Парцхаладзе, це зростання свідчить про підвищений попит на квадратні метри серед українців.

Не може не дивувати той факт, що Україна у 2013 році навіть потрапила в Топ-10 країн за темпами зростання цін на нерухомість. Найбільшими темпами ціни на квадратні метри росли в Дубаї (21,7%). Другу сходинку посів Гонконг (19,1%), третю позицію рейтингу отримав Тайвань (15,4%). Україна закрила «велику десятку» з темпом росту цін 10,9%.