Одеський памятник архітектури і містобудування виставлений на аукціон

Одеська облрада склав ціну будівлі епохи класицизму і виселив розташовану там поліклініку.

Зі слів голови обласного зборів Миколи Пундика, рішення про продаж будівлі на Приморському бульварі, 12 було прийнято ще три роки тому. Першим виявив бажання купити будинок, нардеп від Партії регіонів Леонід Клімов, запропонувавши за нього 5-6 мільйонів гривень. Місцеві влади вважають таку суму недостатньою.

Сьогодні, стартова вартість лота з урахуванням ПДВ встановлена на 21,8 мільйонів гривень. На даний момент, вже є кілька претендентів готових заплатити оприлюднену ціну. Є відомості джерел, за якими одним з можливих покупців є мільйонер Борис Кауфман, який нещодавно став співвласником одеського аеропорту.

Н. Пундик повідомив, що тепер поліклініка буде розташована на вулиці Суднобудівній, у приміщенні лікарні водників. Крім того, обіцяє, що кілька мільйонів гривень з виручених від продажу будинку коштів піде на будівництво нового корпусу для поліклініки.

Продається будинок – це триповерхова будівля, яка потребує капітального ремонту. Раніше в будинку знаходилося жандармське управління і приватне пароплавство. За радянської влади там був житловий будинок, в’язниця, стоматологічна поліклініка і нарешті – поліклініка працівників морського транспорту. А в 1979-му році держава взяла будівлю під свою охорону як пам’ятка архітектури та містобудування.