Одеська Пересип стане елітним районом

Одеська промислова зона Пересип стане діловим і спортивно-розважальним районом. Замість заводу сільськогосподарського обладнання та занедбаного м’ясокомбінату там планується звести спортивний комплекс, аквапарк, готель, офіси і цілий ряд торгових і розважальних закладів.

На позачерговій сесії 14 червня депутати Одеської міської ради затвердили детальний план території, обмеженої вулицями Чорноморського Козацтва, Миколи Гефта, Отамана Чепіги і 7-й Пересыпской.

Площа проектованої ділянки становить понад 154 га, 90 га з яких — це виробнича зона, 5,6 га займають зелені насадження, 6 га — зона обслуговування, а на 10,3 га розташовані житлові будівлі.

“Це місце унікальне тим, що тут відсутні схили, між береговою лінією і найближчій трасою ідеально рівна площадка. З раціональної точки зору неправильно, що велику частину території займають промислові підприємства. Їх краще перенести, а звільнену землю використовувати в рекреаційних цілях”, — розповів “ДС” начальник відділу моніторингу генплану Одеси Олександр Греків.

За задумом проектувальників КП “Одеспроект”, які розробили детальний план даної території, промзона скоротиться до 5 га: на колишньому місці залишаться лише нафтогавань з її санітарною зоною і залізничні колії. Зате збільшаться зона обслуговування (до 73 га) і площа зелених насаджень (до 15,8 га). Житлова забудова залишиться недоторканою.

Головною фішкою оновленої Пересипу стане багатофункціональна спортивна арена, побудована до чемпіонату Європи з баскетболу 2015 р. В спортивному варіанті споруду буде вміщати близько 6 тис. глядачів, під час проведення концертних заходів — близько 7 тис. осіб.

Спорткомплекс збираються звести на території заводу сільськогосподарського обладнання “ЗОР”, виробничі приміщення і земля під яким належать структурам, близьким до Ігоря Коломойського. По сусідству з комплексом розраховують побудувати спортивний село.

Також, за задумом проектувальників, на Пересипі спорудять 16-поверховий офісний центр і ціла низка громадських і розважальних установ: торгово-розважальний центр площею 70 тис. кв. м, супермаркет на 1,2 тис. кв. м, готель на 600 номерів, аквапарк, який зможе одночасно прийняти 3 тис. відвідувачів, розважальний комплекс на 3 тис. осіб і дитячий ігровий центр на 500 відвідувачів.

Крім того, заплановано безліч ресторанів і кафе, а також ринок. Для будівництва набережної передбачається намити майже 8 га піску і встановити підпірну стінку. На кордоні портової і рекреаційної зон розміститься яхт-клуб, який зможе забезпечити стоянку 57 суден.

На проектованій території пропонується звести три паркінгу, розрахованих у цілому на 1,5 тис. автомобілів. Для заїзду автотранспорту облаштують дві розв’язки: в районі Ярмаркової площі та 1-го Солонцеватого провулка.

Фінансуватися оновлення Пересипу буде за рахунок приватних інвесторів і державного бюджету. Приміром, будівництво спортивної арени до Євробаскет-2015 планується проводити за рахунок фінансової групи “Приват” Ігоря Коломойського.

З державного бюджету Одесі виділять понад 200 млн грн. на реконструкцію інфраструктури в цьому районі: ремонт трансформаторної підстанції та лінії електропередач, заміну насосного обладнання на місцевій насосної станції, реконструкцію трамвайних колій та закупівлю нових трамваїв (для маршруту №7), який з’єднує Пересип з селищем Котовського.

Ріелтори впевнені, що після початку будівництва ціни на нерухомість в оновленому районі злетять до небес. “У перспективі Пересип може стати одним з найбільш елітних районів у місті. Тут є технічна можливість побудувати дуже широку набережну і звести будь-які споруди”, — каже віце-президент Асоціації ріелторів Одеської області Дмитро Грабина.

Однак будівельники попереджають про те, що забудова Пересипу може зіткнутися з певними труднощами. “Результати інженерно-геологічних вишукувань в даному районі показали, що зведення навіть двоповерхових будівель досить проблематично з-за проблемних грунтів. А вимоги до сейсмостійкості значно впливають на вартість будівельних робіт”, — підкреслює керівник науково-виробничого центру “Екобуд” Володимир Суханов.