Обсяг вторинних інвестицій в нерухомість склав $409 млн

В Україні у першому півріччі 2012 року на ринку комерційної нерухомості не було укладено жодної вторинної інвестиційної угоди, тоді як у другій половині 2012 року загальний обсяг вторинного інвестування склав близько $409 млн, перевищивши тим самим показник за весь 2011 рік.

Про це повідомила прес-служба компанії DTZ.

Як повідомляється в огляді ринку комерційної нерухомості в Україні за четвертий квартал 2012 року, підготовленому компанією DTZ, у 2012 році відзначалося посилення інвестиційного попиту на високоякісні функціонуючі об’єкти офісної і торгової нерухомості в Києві. У компанії це пояснювали тим, що на ринку існує можливість розгляду продажу низки знакових об’єктів, розташованих в центральній частині столиці.

У минулому році компанія DTZ прогнозувала, що загальний обсяг інвестицій в 2012 році досягне близько $680 млн, проте завершення деяких угод було відкладено на 2013 рік.

За даними компанії, в 2012 році була укладена угода з продажу існуючого бізнес-центру, повністю заповненого орендарями і розташованого в Центральному діловому районі Києва. Сума угоди оцінюється в $24 млн, назва БЦ не озвучується.

Крім того, в 2012 році відбувся продаж існуючого спеціалізованого складського комплексу, розташованого в передмісті Києва (сума угоди оцінюється в $15 млн); продаж торгово-розважального центру Ocean Plaza російській компанії ТПС Нерухомість” (близько $300-350 млн). У 2012 році також були продані торговий центр в центральній частині Донецька, а також офісно-торговий центр в центрі Дніпропетровська. Сума цих угод не розголошується, тоді як їх кумулятивний обсяг оцінюється приблизно в $50 млн.

В DTZ відзначають, що найбільш привабливими для вторинного інвестування в Україні залишаються якісні об’єкти торговельної та офісної нерухомості, тоді як інтерес до готельної нерухомості в 2011-2012 роках кілька “охолов” порівняно з динамікою 2009-2010 років.

Відповідно до огляду, комерційні банки в 2012 році продовжували виборче надання проектного фінансування розвитку об’єктів нерухомості в Україні. У більшості випадків банки були готові надавати фінансування в межах $5-10 млн на строк до трьох років.