Обсяг інвестиційних угод у світі збільшився на 36%

У III кварталі поточного року обсяг інвестиційних угод у світі склав $99 млрд. Це на 36% більше показника за аналогічний період 2010 року.

Такі дані наводяться в звіті компанії Jones Lang LaSalle “Global Capital Flows” (“Глобальні потоки капіталу”), говориться в повідомленні, розміщеному на сайті Ukrainian Real Estate Club.

У той же час глобальний прогноз обсягу інвестицій в 2011 році знижується на 10% з-за загальної нестабільності.

У перші 9 місяців 2011 року інвестиційна активність збільшилася на 43%, а сукупний обсяг угод за три квартали досяг $297 млрд. Для порівняння: за перші дев’ять місяців 2010 року обсяг інвестицій склав $208 млрд.

Незважаючи на підвищену стурбованість перспективами економічного розвитку та державними боргами, обсяг угод у Європі залишався стабільним і становив у третьому кварталі $41 млрд, що на 14% більше показника попереднього кварталу і на 38% більше за показник третього кварталу 2010 року.

Ринок Великобританії, який є найбільшим в Європі, продемонстрував в минулому кварталі значне зростання, в тому числі за рахунок завершення операцій, що проходили у другому кварталі. Німеччина, Франція, Скандинавія, Польща і Росія продовжують зберігати статус “тихої гавані” і привертати увагу інвесторів, які очікують зростання ВВП в цих країнах. Так, обсяг інвестицій в нерухомість Росії в третьому кварталі 2011 року перевищив $1,5 млрд, що на 63% вище показника аналогічного періоду 2010 року.

В тихоокеанській Азії обсяг операцій за третій квартал склав $20 млрд, збільшившись на 8% порівняно з попереднім кварталом і на 3% порівняно з третім кварталом 2010 року. Обсяг прямих інвестицій в комерційну нерухомість в Китаї досяг $2,8 млрд, демонструючи зростання на 13% порівняно з минулим роком. В Японії, найбільшому азіатському ринку, обсяг інвестицій перевищив $4б7 млрд, що дорівнює показнику за аналогічний період 2010 року. Таким чином, японський ринок вже відновився після цунамі і землетрусу.

Показники американських ринків знизилися в третьому кварталі на 22% в порівнянні з дуже успішним другим кварталом. Тим не менш, обсяг інвестицій досяг $38 млрд, що на 60% більше показника за цей же період минулого року.

Артур де Хааст, директор групи міжнародного капіталу Jones Lang LaSalle, заявив: “Основні показники ринку комерційної нерухомості стабільні і висококласні активи залишаються більш затребуваними, ніж звичайні акції та облігації.

Тим не менш, боргове фінансування отримати все складніше, і інвестори шукають притулку в якісних активи на певних ринках. Загальна ситуація як і раніше в значній мірі залежить від настроїв інвесторів, які воліють зберігати обережність. Це призводить до відкладання завершення угод і зміни обсягів угод від кварталу до кварталу.

В умовах кризи, пов’язаної з держборгом і зростаючими побоюваннями щодо перспектив зростання економіки, ми припускаємо, що обсяги угод в 2011 році опиняться на 10% менше прогнозованого рівня $440 млрд”.