Обсяг інвестицій в офіси Європи зменшився

Підсумки третього кварталу показали, що обсяг інвестицій в офіси Європи скоротився вперше з 2009 року.

Як повідомляють аналітики з компанії Astera в альянсі з BNP Paribas Real Estate, зниження активності інвесторів було зареєстровано на всіх основних західноєвропейських ринках. Між тим фахівці відзначають, що істотний спад спостерігався в таких містах як Лондон і Франкфурт.

Експерти прогнозують, що нестабільна економічна ситуація призведе до того, що загальний обсяг інвестицій у 2011 році в офіси залишиться на рівні минулого року.

Як більш стабільний інструмент інвестори розглядають вкладення в торговельну нерухомість. Згідно з дослідженнями аналітиків, обсяг інвестицій в рітейл Європи зростає з початку 2009 року.

За період з січня по вересень 2011 року загальний обсяг інвестицій у комерційну нерухомість Європи склав 26 млрд. євро. Це на 16% вище показника такого ж періоду 2010 року. Примітно, що протягом Ш кварталу обсяг інвестицій збільшився лише на 1% у порівнянні з попереднім кварталом.

Як повідомляється, значна частина інвестицій у комерційну нерухомість традиційно припадає на торговий і офісний сегменти. Так, згідно з інформацією компанії Jones Lang LaSalle, у другому кварталі цього року на офісний сектор припадає понад 40% усіх вкладень в світі, торговий сектор – 33%. Частка готельної нерухомості, включаючи казино, становила 11%, промислового сектора – 10%.

А дані компанії CBRE свідчать, що в третьому кварталі в європейську комерційну нерухомість було вкладено 26,3 млрд. євро.

Згідно з прогнозами аналітиків, в цьому році рівень інвестицій у ринок нерухомості перевищить показники минулого року, які склали 110 млрд. євро.