Оболонь перенасыщенна торгово-розважальними центрами

Але незважаючи на перевищення всіх показників, Оболонськи район столиці досі вважається одним з найбільш привабливих для розвитку рітейла.

Протягом року в Києві відкрилося п’ять торгових центрів загальною орендною площею 98 890 кв. м. Із них найбільшим є друга черга ТРЦ Dream Town на Оболоні (GLA — 45 тис. кв. м) з першим у місті критим аквапарком, повідомили в компанії UTG (Українська Торгова Гільдія).

На думку експертів компанії, Оболонь вже перенасичена якісними ТРЦ. Однак, незважаючи на це, Оболонський район вважається привабливим для розвитку рітейлу в столиці. «Варто зазначити, що ТРЦ на Оболоні є загальноміськими типом, саме таких ТРЦ не вистачає на Лівому березі. Серед перспективних районів я б відзначив Харківський масив», — сказав фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.

І якщо раніше фахівці говорили про те, що майбутнє українських торгових площ за спеціалізованими магазинами, то зараз, навпаки — за змішаними. Не секрет, що в післякризовий період існують певні проблеми з операторами на ринку, однак ті мережі, які зараз функціонують, є платоспроможним і в змозі розміщуватися в нових торговельних центрах.

«Ключових мереж в Києві не так багато, але вони готові активно розвиватися не тільки в Києві, але й по всій Україні. Також з 2010 р. на ринок України почали повертатися ті мережі, які пішли з ринку або закрили частину своїх магазинів», — уточнив Костецький.

Нагадаємо, раніше директор департаменту торговельної нерухомості міжнародної консалтингової компанії Colliers International (Україна) Наталія Кравець підкреслювала, що Харківський масив привабливий з точки зору розвитку торговельної нерухомості, так як в цьому районі досить високий рівень добробуту населення і низька кількість якісних торгових площ. А керуючий директор компанії Олександр Носаченко також додав, що за кількістю назв ТРЦ з першого погляду здається, що на Харківському житловому масиві достатня кількість торгових об’єктів. «Але за площами виявляється, що торгові центри там невеликі («Аладдін», «Піраміда»), а населення – величезна», – сказав він.