Обмінний фонд житла позбавить харківян від «хрущовок»

У Харкові планується будівництво нових житлових будинків на місці старих.

Голова харківської міської адміністрації Геннадій Кернес, повідомив про необхідність створення обмінного житлового фонду. Більшість будинків радянських часів перебувають у поганому технічному стані, потребують капітального ремонту.

За підрахунками глави міста, реконструкція однієї «хрущовки» обійдеться в 25 мільйонів гривень. Така сума, на його думку, порівнянна з вартістю будівництва нового будинку.

На даний момент розглядаються варіанти будівництва нових будинків на місці старих з умовою реконструкції комунікацій. У такому разі фонд обмінного житлового фонду, є необхідністю. На житлоплощу фонду будуть розселяти мешканців знесених будинків на час будівництва нових.

Квартири, які залишаться вільними після заселення мешканців «хрущовок» можуть бути реалізовані з допомогою молодіжного житлового кредитування.

За словами Р. Кернеса, для створення фонду може бути використано недобудований будинок в районі 4-ї лікарні і двоповерхова будівля старої забудови по вул. Дерев’янко. Але щоб цей варіант обміну здійснити, необхідно обговорити його ймовірність з жителями мікрорайону і отримати їх згоду в більшості.