Обмін нерухомістю став популярний серед українців

У 2011 році кількість обмінних операцій на ринку нерухомості України збільшилася до 41%.

З 2007 по 2010 рік кількість угод купівлі-продажу, які проводилися з метою обміну однієї нерухомості на іншу, становила близько 30% від загального числа угод, то в 2011 році, число обмінних операцій збільшилася до 41%. Такі дані служби маркетингу компанії ” Харківське агентство нерухомості.

Як повідомляє портал 3Doma.ua за словами маркетолога компанії Максима Клименка, зараз в структурі угод обміну превалюють операції по поліпшенню житлових умов їх на 30-50% більше, ніж за зменшення площі житла.

Експерт вважає, що прагнення поліпшити свої житлові умови цілком закономірно, адже за статистикою на одного жителя України припадає незначна кількість квадратних метрів житла – близько 22 кв. м. Для порівняння, в США цей показник становить 65 кв. м, у Німеччині 40,1 кв. м, у Франції – 37,5 кв. м, а в Чехії – 28,7 кв. м. Крім того, для обміну однокімнатної квартири на двокімнатну в середньому потрібно трохи більше $10 тис..

Згідно з прогнозом Максима Клименко, в 2012 році число угод з обміну нерухомості продовжить зростання, однак буде стримуватися наявних на ринку дефіцитом найбільш затребуваних одно – і двокімнатних квартир.

Нагадаємо, за минулий тиждень ціни на житлову нерухомість в Києві зменшилися в середньому на 0,24%. Практично всі сегменти продемонстрували зниження цін, крім однокімнатних квартир і “готельок”. Ріелтери відзначають підвищену ділову активність на ринку житла, яка традиційно спостерігається перед новорічними святами.