Обережно, новобудова! У чому небезпека нових будинків?

На жаль, дотримання державної політики щодо пожежної та техногенної безпеки в Україні не завжди збігається з приватними інтересами. Так, у спробі заощадити на різних етапах реалізації об’єкта, з’являється спокуса обійти нормативи, що, в результаті, може призвести до сумних наслідків.

На думку експертів, проблема сучасного будівництва зводиться до того, що при існуючій системі контролю учасникам будівельного ринку вдається ухилитися від нормативної бази.

«Більшість заводів сьогодні випускає пінопласт, який не має сертифіката. Тому, в першу чергу, власник будівлі насамперед, повинен звертати увагу на сертифікацію товару», – говорить Ігор Султанов, президент Асоціації «Виробники пінопласту України».

Суть в тому, що елементарне недотримання державних будівельних норм може не тільки дискредитувати сучасні технології і матеріали, але і в цілому, підірвати довіру до новобудов.

«Ті фактори, які сильно впливають на пожежну безпеку, і на екологію – необхідно контролювати на загальному рівні. Нам необхідно розробити таку систему будівництва, щоб людина, який купив квартиру в новобудові – не замислювався над тим, що він може потрапити в зону будь-якого ризику», – вважає Василь Тимкович, головний інженер «Укрндіпроектреставрація».

Експерти відзначають, що в нормативної будівельної базі особливе місце приділено дотриманню техніки пожежної безпеки. Нові технології вимагають особливої відповідальності за застосування цих норм. Цілком реально, що якісний матеріал в руках несумлінного будівельника може перетворитися на предмет загрози для життя.

«Найбільшу небезпеку веде за собою економія на фундаменті. Але ж це основа, на якій стоїть будинок. Якщо там є помилки – їх уже не виправиш. Зараз економлять на всьому, що дає найбільшу прибуток. Забудовник і замовник також часто зацікавлені у здешевленні», – уточнює Ігор Султанов, президент Асоціації «Виробники пінопласту України».

Згадуючи подію місячної давності, коли в Києві, по вулиці Вадима Гетьмана, 1Б, через недбале поводження з вогнем при курінні, згорів 25-поверховий будинок, дуже хочеться, щоб дотримання зон відповідальності учасників будівельного процесу скорочувало кількість ризиків, а не збільшувало їх.