Новий проект НБУ призведе до подорожчання житла

Асоціація фахівців з нерухомості України (АФНУ) розглянула проект постанови НБУ «Про встановлення граничних сум готівкового розрахунку» і висловила свої зауваження.

За результатами розгляду проекту постанови, АФНУ направила свої зауваження та пропозиції до проекту НБУ, які в першу чергу стосуються розрахунків за договорами купівлі-продажу нерухомого майна, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Фахівці АФНУ вважають, що на сьогоднішній день система фінансового моніторингу функціонує і законодавчо врегульована, при цьому ухвалення додаткового законодавчого акта справить до дублювання систем фінансового моніторингу. Встановлення граничних сум готівкових розрахунків між фізичними особами стане, на їхню думку, дублюючим кроком у системі боротьби з тіньовою економікою. Крім того примусове обмеження готівкових розрахунків між фізичними особами призведе до збільшення вартості об’єктів нерухомості за рахунок необхідність сплати банківських комісій за надані послуги по обслуговуванню безготівкових розрахунків, а також комісій за отримання готівкових грошей.

Таким чином, як вважають члени АФНУ, проект постанови в першу чергу спрямований на збільшення прибутку банків і жодним чином не захищає права та інтереси фізичних осіб. Також виникає питання безпеки проведення таких розрахунків, враховуючи, що при зростанні кількості безготівкових розрахунків буде зростати активність шахраїв.