Новий податок на оренду квартир в Києві нічого не змінить

Новий податок на оренду житла в Києві нічого не зможе змінить. У цьому впевнені фахівці з нерухомості, і власники квартир, і орендарі.

Нагадаємо, депутати Київради пропонують змусити платити податки за здачу квартир в оренду та ще й коригувати їх залежно від престижності району та історичної цінності будівель.

Депутати пропонують приймати 7 грн 53 коп. податків за кожен квадратний метр. А в залежності від розташування квартири та історичної цінності будинку ця сума може зростати в декілька разів.

«Поруч стоять два будинки – один коштує в межах центральної частини міста, другий – ні. І вартість оренди у цих будинках може бути однакова, але платити податки люди змушені будуть різні. Це пахне явною дискримінацією», – обурюється президент Асоціації ріелторів Києва Артур Пилипчук.

Потенційні орендарі квартир впевнені, що додатковий податок ляже на орендаря – всі витрати господар закладе в ціну.

За даними фахівців по нерухомості, в Києві офіційно здають квартири лише 5% киян. Та й то, стосуються вони лише елітних квартир, господарі яких беруть за 100 умовних одиниць за добу.

Решта здають квартири нелегально. І міняти це, тим більше з-за введення податків, вони не планують. Не вигідно орендувати квартири офіційно і самим наймачам – ніхто не хоче віддавати свої гроші.

У свою чергу у запланованої легалізації ринку нерухомості – в такому вигляді – мало шансів, кажуть аналітики. Адже досі не зрозуміло, хто і як буде контролювати «тіньовиків».

«Перепробували вже всі методи контролю. Просили вже і сусідів повідомляти про те, хто здає в оренду, і дільничних, щоб вони зробили поквартирний обхід. Але в принципі це ні до чого не призвело», – констатує аналітик з нерухомості Сергій Степенко.