Новобудови в передмісті будують з істотними порушеннями, – експерт

Сьогодні новобудови в передмісті Києва зводяться без відповідного на те дозволу чи з порушенням проектної документації безпеки конструкції будівель, технічних норм.

Про це заявила архітектор Ганна Іскіердо.

Вона також назвала основні порушення, які зустрічаються в проектах новобудов передмістя.

За її словами, це законність виділення земельної ділянки під будівництво, відсутність гарантій підключення до зовнішніх інженерних мереж, децентралізований опалення, відсутність сміттєпроводів і ліфтів. Але найбільш небезпечними з них є підключення до зовнішніх інженерних мереж, так як мережі маленьких міст не розраховані на нинішні обсяги будівництва і подальше обслуговування споруди.

Негативною тенденцією експерт вважає також те, що передмістях Жеки не зацікавлені брати на баланс невеликі багатоквартирні будинки.

«Найчастіше ділянку, на якій ведеться будівництво будинку, узятий в оренду на 2-4 роки, а подальша доля будинку забудовника вже не хвилює. Це може призвести до того, що гарний будинок з мальовничою місцевістю не забезпечать електроенергією, водою і газом, комунальні клопоти можуть лягти на плечі покупця житлової нерухомості», – відзначає фахівець.

Ганна Іскіердо також назвала більше і нешкідливі порушення. За її словами, це недолік в проектах зелених насаджень, паркувальних місць, дитячих майданчиків, зон відпочинку.

Архітектор вважає, що причиною зростання кількості об’єктів, які зводяться з порушеннями, є те, що в передмісті забудовникам легше «домовитися» з місцевими органами влади і відповідними службами.

Крім того, додатковими ризиками, на думку Іскіердо, є те, що багато забудовників передмістя – це фізособи. Вони мають право зводити багатоквартирний будинок за проектом одноквартирного. Тоді наслідки можуть бути плачевними. Адже ввести в експлуатацію такий будинок буде дуже складно і це стане додатковою проблемою для потенційного покупця.

Також забудовник може будувати взагалі без дозволу і потім займатися оформленням будинку, як самобуду. Крім того, об’єкт можуть будувати на земельну ділянку з цільовим призначенням, який не передбачає будівництво багатоквартирного будинку. До того ж земельна ділянка може бути в короткостроковій оренді, що в результаті може спровокувати низку проблем для покупців такого житла, зазначає архітектор.