Новобудови Києва з найкращою репутацією: які і скільки

Кожен покупець житла в новобудові хоче бути впевненим у тому, що її зведуть якісно і в строк. Гарантією цього може послужити, в першу чергу, авторитет забудовника, хоча за надійність найчастіше доводиться платити дорожче.

Про те, які київські новобудови можуть похвалитися хорошою репутацією, дізнавався Prostobank.ua

Авторитет забудовника складається, насамперед, з вже побудованих і зданих об’єктів. Всього один «довгобуд» може поставити хрест на роками яку заробляє репутації компанії. Для потенційного ж інвестора в цьому є плюс: компанія з великим досвідом роботи на ринку і хорошою репутацією напевно докладе більше зусиль, щоб звести об’єкт у термін, ніж маловідома фірма.

Ще один показник «хорошого» забудовника: він вкладає в будівництво власні гроші або залучає фінансових партнерів, наприклад, великі банки. У такому випадку гроші приватних інвесторів – не основне джерело фінансування будівництва, а продажу квартир починаються не з котловану», а коли частина будинку вже побудована. Тому наявність у забудовника нових об’єктів, на яких роботи вже ведуться, а продажі ще не почалися – хороший знак.

Prostobank.ua спробував розшукати таких забудовників на столичному ринку нерухомості.

Найавторитетніші

Самим надійним українським забудовником гласно і не гласно вважають найбільшого учасника ринку – Київміськбуд. І хоча в останні роки інвестори стали скаржитися на переноси термінів здачі деяких об’єктів, але який ще забудовник в Києві та Україні може похвалитися такою кількістю побудованих і зданих об’єктів? За даними самого Київміськбуду, за 57 років роботи він побудував близько 44 мільйонів житлових квадратних метрів. Крім цього, в минулому році в компанії повідомили , що починають підготовку до публічного розміщення акцій, а це означає проведення міжнародного аудиту та підвищення прозорості компанії.

Станом на березень 2013 Київміськбуд пропонує квартири в 46-ти будинках в Києві, з яких чотири об’єкти вже побудовані і введені в експлуатацію. Ціни на житло в новобудовах різняться: в залежності від класу об’єкта квадратні метри від Київміськбуду пропонують по 8-11 тисяч гривень, але є і кілька елітних будинків за ціною 15-16 тисяч гривень за квадратний метр.

Ще один «гігант» ринку за кількістю зведених об’єктів – Промислово-будівельна група «Ковальська». На її рахунку 17 повністю реалізованих будинків у Києві (див. таблицю нижче). Ще два комплекси – «Діброва» та «Зелений острів» – група вже здала в експлуатацію, але вільні квартири в них ще є. Останній факт особливо порадує прихильників найменшого ризику при купівлі нового житла. У «Діброві» залишилося всього кілька квартир, які зараз продаються зі знижкою за досить демократичною ціною в 7920 гривень за квадратний метр. «Зелений острів» зданий в експлуатацію зовсім недавно, в ньому квартири продаються по 12,5-15 тисяч гривень за метр. Дешевше – за 10,9-12,5 тисяч гривень за метр – можна придбати житлоплощу в споруджуваних об’єктах «Ювілейний» та «Зелений острів-2». Правда, будівництво останнього тільки почали, а закінчити планують у кінці 2014 року.

Не набагато відстає за масштабом будівництва в Києві Будівельна компанія ТММ, на рахунку якої близько 13-ти реалізованих будинків у Києві. На частку компанії випали множинні випробування кризою 2008 року: здача в експлуатацію елітного ЖК «Тріумф» припала якраз на той період, коли продажі нерухомості в Україні завмерли. Крім цього, в період будівництва ЖК «Сонячна брама» тінь на нього наводили розбіжності з замовником – КНУ імені Тараса Шевченка і фінансові труднощі ТММ. Однак компанія стійко перенесла ці негаразди: конфлікт із замовником успішно дозволили , а відсутнє фінансування залучили від Ощадбанку. У підсумку перша і друга черги комплексу «Сонячна брама» були здані, хоч і з перенесенням термінів, а закінчення будівництва всього комплексу планується на 2014 рік. Квартири тут продають по 1,5-2,3 тисячі доларів за квадратний метр.

Крім ЖК «Сонячна брама» в реалізації знаходиться ще один об’єкт в Києві – комплекс «Alter Ego». Щоправда, про нього відомо мало: це об’єкт преміум-класу на Печерську. Замовником його будівництва називають Генеральну прокуратуру України – можливо, з цим пов’язана таємничість цього комплексу.

Ще один забудовник з довгою і досить успішною історією – «Інтергал-Буд». Щоправда, в Києві цей забудовник поки відзначився лише одним реалізованим об’єктом – комплексом економ-класу «Паркові озера», а точніше – його першою чергою. «Інтергал-Буд» був створений у Львові, і до 2008 року здійснював свою діяльність в західних регіонах України, де звів, за даними сайту , близько 40 об’єктів. Зараз компанія реалізує другу чергу «Паркових озер», а також будує ще чотири об’єкти в Києві. Будівництво двох з них – РК «Малахіт» та будинок по вул. Мельникова, 51 – стартувало лише в кінці 2012 року. До честі забудовника варто відзначити, що поки роботи знаходяться на рівні закладки фундаменту, продажу ще не ведуться. Квартири в «Паркових озерах» забудовник пропонує в середньому по 1,5-2 тисячі доларів за квадратний метр. У ЖК «Яскравий», здача в експлуатацію першої черги якого має відбутися з дня на день, ціни стартують від 11 тисяч гривень за квадратний метр житлоплощі. Дешевше всього продають квартири в будинку по вул. Саперно-Слобідська, 93 – від 9000 гривень за метр. Правда, він і здається за планом пізніше інших об’єктів – в кінці 2013 року.

Нарешті, ще один авторитетний київський забудовник – компанія UDP. У Києві вона відома в першу чергу будівництвом масштабного комплексу «Паркове місто» з власною інфраструктурою. Хоча на рахунку у UDP також вже реалізовані комплекси «Новопечерські Липки» в Києві і «Maristella» в Одесі. Продана і заселена також і перша черга ЖК «Паркове місто». У третій черзі квартири продаються за 1,8-2,4 тисячі доларів за квадратний метр, а завершення будівництва комплексу планується на 2015 рік.

Крім цього, забудовник зводить комплекс «Riverstone», з цінами на житлову площу в межах 1,5-2,7 тисячі доларів за квадратний метр. А також ЖК преміум-класу «Бульвар фонтанів», квартири в якому пропонують по 2,5-2,9 тисяч доларів за квадратний метр

Репутація забудовника дорого коштує – і в прямому сенсі теж. Так, якщо в «ризикованих» новобудовах з сумнівною репутацією ціни коливаються в діапазоні 950-1200 доларів за квадратний метр, а в передмісті Києва стартують навіть від 600 доларів, то квадратні метри від авторитетних забудовників пропонують в середньому по 1125-2220 доларів (без обліку комплексів еліт-класу і квартир за акційною ціною).

Висновок

Яким би надійним не здавався забудовник, майбутньому покупцеві важливо пам’ятати, що інвестування в житло на етапі будівництва завжди пов’язане з ризиком. Навіть самий надійний забудовник може зіткнутися з проблемами в результаті, наприклад, чергового фінансової кризи або рейдерської атаки.

Крім того, різні схеми придбання недобудованого житла також можуть таїти в собі приховані ризики для інвестора.

Тому, якщо ви хочете бути на 100% впевнені, що отримаєте свою квартиру, то має сенс дочекатися завершення будівництва і введення будинку в експлуатацію. У такому випадку ви, швидше за все, витратите більше – найчастіше після здачі будинку забудовник підвищує ціни. Але бувають і винятки: іноді на останні квартири в добудованому будинку забудовники пропонують навіть знижку. У будь-якому випадку, так ви купіть готову реально існуючу квартиру і зможете за фактом оцінити всі її переваги і недоліки: починаючи видом з вікна і закінчуючи якістю обробки.

І нарешті, навіть у будинках від самого надійного забудовника мешканці можуть зіткнутися з проблемами: приватні Жеки нерідко завищують тарифи, а забудовник не поспішає усувати недоробки, виявлені після продажу і заселення квартир. Так що будьте готові вирішувати подібні неприємності вже разом з новими сусідами.

Об’єкти і вартість житла в Києві від забудовників з хорошою репутацією, за дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» на 21.03.2013 р.