Нові висотки Печерська зявляться на місці друкарні

ДАБК видав дозвіл ГІ «Преса України» на початок будівельних робіт зі зведення житлово-офісного торгово-розважального комплексу за адресою р. Київ, вулиця Анрі Барбюса, 52/1.

Новий комплекс (забудовник «Київміськбуд») повинен з’явитися на місці друкарні, що займала раніше квартал між вулицями Анрі Барбюса, Філатова та Ковпака (площа 3,1863 га, оціночна вартість — близько 300 млн грн).

Квартал буде включати 7-25-поверхові житлові комплекси, які утворюють периметральну забудову кварталу. У житловій частині комплексу запроектовано 1229 квартир загальною площею 91,2 тис. кв. м. На останніх поверхах житлових секцій запроектовані квартири підвищеного рівня комфорту з терасами.

Планується, що офісно-торгово-розважальна частина комплексу буде розміщуватися на перших поверхах житлових комплексів, а офіси — в окремому семиповерховій будівлі.

Варто відзначити, що забудова на Барбюса, 52/1 ледь не стала «інтригою сезону» — так наполегливо «Преса України» і «Київміськбуд» приховували, з якою ж метою на початку лютого почалося руйнування кварталу.

Відповідь на запит від ГІ «Преса України» (належить Дусі) був лаконічний: «Державне видавництво «Преса України» Державного управління справами є державним комерційним підприємством, суб’єктом підприємницької діяльності,.. не фінансується з державного бюджету і не використовує бюджетні гроші» (пасаж досить спірне, з урахуванням приналежності ГІ до Дусі). Тому, за які гроші будується комплекс на вельми недешевої печерської землі — так і залишилося нез’ясованим.

Можливо, причиною небалакучості замовника і підрядника було відсутність дозволу на будівництво в той час, коли будівельні роботи вже фактично були розпочаті, а проектна документація, яка повинна була бути зареєстрована в службі будівельного кадастру, навіть не була подана у Департамент горстроительства та архітектури.