Нові правила перепланування квартир визнані незаконними

Окружний адміністративний суд Києва (ОАС) визнав незаконним «Порядок перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках Києва», прийнятий Київрадою 24 травня. Згідно з документом, при кожній районній держадміністрації столиці повинні були бути створені комісії, уповноважені видавати дозвіл на проведення робіт по переплануванню приміщень. Державна архітектурно-будівельна інспекція Києва (ДАБІ) 26 червня опротестувала рішення Київради в суді.

«Всі ті завдання, які покладені на районні комісії, вже виконує ДАБІ,— пояснила прес-секретар ДАБІ Ірина Ярмолюк.— Створення нового органу, у якого відсутні необхідні для такої роботи фахівці, призведе тільки до безладу в діловодстві, необхідність внесення змін в діючі закони та порядок видачі дозвільних документів».

Окружний адміністративний суд підтримав ДАБІ. У своєму рішенні від 28 серпня суд вказав, що дії Київради за твердженням порядку «були незаконними та такими, що виходять за межі його компетенції». Київрада порушив вимоги ст. 10 закону україни «Про архітектурну діяльність», згідно з якою архітектурно-будівельний контроль покладається на ДАБІ, а також положення закону україни «Про місцеве самоврядування», який не дає права Київраді розробляти документи дозвільного характеру.

У комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури розчаровані рішенням ОАС.

«Мабуть, у чиновників є хороше лобі, раз суд прийняв їхній бік,— зазначив член комісії Андрій Миргородський, який брав участь у розробці документа.— Документ не регулював порядок капітального будівництва. Його метою було лише дати людям можливість проводити перепланування, ремонти в приміщеннях без витрати сил і часу на отримання дозволів ДАБІ. Він же дав би можливість вижити нашій будівельній галузі, оскільки великий обсяг будівельних робіт проводиться саме у сфері перепланування приміщень».