Нові правила оцінки нерухомості отримали відстрочку на 3 місяці

Кабінет міністрів України прийняв рішення відстрочити на 3 місяці введення нових правил оцінки майна, які планувалося ввести з 1 серпня.

Як передає кореспондент УНІАН, про це за підсумками засідання Кабміну заявила міністр юстиції Олена Лукаш.

«Кабінет міністрів України погодився з пропозиціями Міністерства юстиції, Адміністрації Президента про відстрочення введення нових правил на три місяці і дозволив громадянам, які вже замовили оцінки майна, використовувати їх протягом строку дії таких оцінок», – сказала Лукаш.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 1 серпня, напередодні засідання уряду глава Мін’юсту Олена Лукаш заявила про намір запропонувати уряду відстрочити введення обов’язкової оцінки майна при його продажу. За її словами, необхідність відстрочки введення нових правил оцінки виникла із-за того, що в країні не вдалося підготувати достатню кількість суб’єктів оціночної діяльності та треба дозволити громадянам, які вже замовили оцінку, використовувати її до закінчення терміну дії отриманого документа.

Довідка УНІАН, новий порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, затверджений постановою Кабінету міністрів України № 231, повинен був вступити в силу 1 серпня 2013 року.

Цією постановою встановлюється нова, вдосконалена модель оцінки нерухомості, яка припинить зловживання на ринку і дасть можливість отримати додаткові кошти на соціальні програми. Згідно з постановою, оцінювати вартість нерухомості зможуть лише фахівці із спеціальним свідоцтвом. В рамках виконання постанови Кабміну Фонд державного майна затвердив план заходів з нормативного врегулювання питання проведення оцінки для цілей оподаткування.