Нові готелі в Україні не зможуть окупити своє будівництво, – експерти

Готелі, які були побудовані на території України до моменту проведення Євро-2012, не зможуть окупити кошти, вкладені в їх будівництво.

До такого думку прийшли багато експертів готельної сфери.

І як результат 2012 р. може стати дуже важким для власників цих об’єктів. Багато власників готелів, які розташувалися в містах, що прийматимуть футбольні ігри Європи, розраховували отримати надприбуток від великої кількості вболівальників, які приїдуть на чемпіонат, але прогнози фахівців і в цьому випадку не барвисті. На даний момент квитки на проведення четвертої частини фіналу і фіналу Євро-2012 бронюються вкрай повільно, що може свідчити про те, що кількість вболівальників, на яких готельєри покладав основні надії, може бути дуже незначним.

Окрім високих цін на готелі та готелі в Україні, європейців відлякують і можливі політичні акції, які можуть проводити представники різних політичних сил цієї держави. Останнім часом велика кількість іноземних ЗМІ малювали досить негативний імідж України, як країни, де процвітає расизм, де дуже напружена політична обстановка, і де захмарно високі ціни. Все це вплине, звичайно, і на завантаження готелів. Але крім цих обставин, фахівці готельної сфери говорять ще про те, що проведення Євро-2012, а також парламентських виборів, може знизити потік людей, що приїжджають з діловими візитами. А саме ця категорія людей є основною категорією клієнтів українських готелів. Ну і на додачу до всього, можна говорити про те, що велика частина номерів в готелях України перебуває в незадовільному стані, тому є дуже непривабливими для багатьох потенційних клієнтів. За даними деяких аналітичних агентств, всього близько

16% номерів в номерному фонді Києва – це номери, які відповідають сучасним стандартам, а це майже 3 тис. номерів. На даний момент на території цього міста працює близько 199 готельних об’єктів, в яких налічується майже 10 тис. номерів.

30 травня віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков заявив, що за весь час підготовки до Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012, на території міст, що приймають ігри, відкрилося готелів більше, ніж після закінчення Великої вітчизняної війни. Крім готелів, для проведення цих ігор проводилася велика кількість заходів.Наприклад, між містами, в яких проводитимуться ігри, запустили швидкісні потяги, корейського виробництва. Тепер час переїзду з міста в місто скоротилася в кілька разів.