Нове житло може стати доступнішими в 8 разів

Після того, як в минулому році на державну підтримку молодим сім’ям, які бажають придбати нерухомість, пішло близько 300 млн грн, іпотечний оптимізм українців дещо згас, так як в 2013 році на дані цілі було виділено лише 50 млн. Проте депутати розраховують, що первісна сума фінансування до кінця року складе вже значні 400 млн грн.

Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua.

Директор Іпотечного центру в Києві та Київській області Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний запевнив сьогодні пресу, що фінансування державної програми «Доступне житло» буде збільшено у 8 разів. На підтвердження своїх слів чиновник згадав про законопроект щодо збільшення фінансування будівництва «доступного житла», зареєстрованому у ВР.

«За підсумками першого півріччя поточного року деякими народними депутатами розглянуто питання про збільшення фінансування програми „Доступне житло“, яка регламентована постановою №140 Кабінету Міністрів, на рівні до 300 млн. Це фінансування з державного бюджету. На сьогодні ми маємо 50 млн на програму „Доступне житло“ — сума була передбачена з початку року, і ще на 39 млн була збільшена в кінці I кварталу. Тому ми сподіваємося, що в цілому до 400 млн грн на програму будівництва або придбання „Доступного житла“ в цьому році будуть збільшені асигнування», — наводить слова Сергія Комнатного УНН.

Нагадаємо, що 2 липня в парламенті був зареєстрований законопроект №2464а «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» (щодо державної підтримки будівництва (придбання) доступного житла). Авторами документа виступають народні депутати Євген Геллер та Віктор Жеребнюк.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, збільшення фінансування цієї держпрограми буде здійснюватися за рахунок збільшення на таку ж суму податкових надходжень за програмою «Податок на прибуток підприємств».

Законопроект розроблено з метою забезпечення реалізації Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 рр. В рамках цієї програми в будівельну галузь спрямовано понад 1,1 млрд грн, придбано понад 2,6 тис. квартир, добудовано і введено в експлуатацію 98 житлових об’єктів із загальною кількістю близько 11,5 тис. квартир.

Як раніше повідомляв Inpress.ua уряд пропонує парламенту передбачити в 2013 році виділення 300 млн грн на фінансування програми «Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов», що в 3,3 рази менше запланованої на 2012 рік суми. Ці кошти передбачені в урядовому проекті закону про держбюджет-2013, зареєстрованому у Верховній Раді 3 грудня.

Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров повідомляв, що фінансування держпрограми «Доступне житло», що передбачає компенсацію державою частини процентної ставки за іпотекою до рівня 3% річних, в 2013 році може зберегтися на рівні 2012 року і складе 1 млрд грн. Додамо, що президент Віктор Янукович зазначив, що програма «Доступне житло» буде працювати п’ять років.

Як повідомлялося, урядова робоча група на чолі з першим віце-прем’єром Сергієм Арбузовим працює над створенням нової державної програми із забезпечення громадян доступним житлом. Програма повинна скоригувати ряд недоліків торішнього 3%-го іпотечного проекту «Доступне житло». При цьому вона буде спрямована на підтримку імпортозамінного виробництва в Україні. При реалізації відповідних проектів важливо не тільки і не стільки фінансування з боку держави (в минулому році з 1 млрд грн, виділених у бюджеті під проект 3%-ний іпотеки, освоєно лише 300 млн грн), скільки якість розроблених механізмів, які забезпечили б широкий доступ до проектів зацікавлених осіб.

Всього держбюджетом на 2012 р. на надання субсидій громадянам за програмою «Доступне житло» передбачено 196,2 млн грн, з яких на кінець грудня на суму 139,3 млн грн отримали державну підтримку 1129 сімей. У 2012 р. в рамках реалізації даної програми в експлуатацію введено 24 об’єкта (3041 квартира), з яких 559 отримали учасники програми. Обсяг введеного в експлуатацію метражу житла становить 192,7 тис. кв. м.

За словами голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леоніда Рисухіна, в 2013 році державними житловими програмами скористалися вже 947 сімей.

Як зазначив чиновник, за програмою здешевлення вартості іпотечного кредитування в 2013 році вже 674 сім’ї отримали кредити для придбання житла на суму понад 155 млн грн. За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, найбільша кількість кредитів за даною програмою видано у Києві (76), а також Вінницькій (74), Сумській (61) та Київській (45) областях.

За програмою доступного житла, згідно з якою держава надає підтримку громадянам в розмірі 30% нормативної вартості житла, в цьому році житло придбали 200 сімей. Ще 73 сім’ї придбали власне житло за програмою пільгового довгострокового кредитування молоді.