Нове житло і вторинка зрівнялися в ціні

Відмінною рисою нової пропозиції житла 2012 року стало скорочення площі нових квартир. В результаті бюджет покупки житла в новобудові став порівняємо з аналогічним придбанням на вторинному ринку.

Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили експерти URE Club.

Сприяло збільшенню продажів у первинному сегменті і впровадження девелоперами власних програм кредиту і кредитування. Ще однією тенденцією є поява на ринку більш масштабних проектів, кажуть аналітики.

За даними компанії UTG, до грудня 2012 року обсяг первинного ринку житлової нерухомості Києва становила близько 13,5 тис. квартир. Вторинний сегмент житлової нерухомості налічував близько 8,5 тис. пропозицій.

Середня ціна пропозиції на столичному ринку новобудов до кінця минулого року склала $1939/кв. м. Як відзначають експерти, зниження середньої ціни на 4% за підсумками року було обумовлено змінами в структурі пропозиції первинного ринку. Таким чинником, наприклад, став вихід нових об’єктів на початкових етапах будівництва.

У розрізі класів первинної нерухомості середні ціни в грудні 2012 року становили: в економ-класі – $1316/кв.м, у бізнес-класі – $2191/кв. м, в сегменті “еліт” – $7429/кв. м. Зниження середніх цін до показників грудня 2011 року відповідно становила -1,3%, -9,5% та -2,2%.

Нагадаємо, за прогнозами SV Development, у березні кількість угод на ринку нерухомості збільшиться на 30%. Однак традиційну весняну активність ринку буде стримувати триває плутанина з реєстрацією нерухомості.