Нова схема реєстрації оцінювачів в Європі

Європейські експерти з оцінки працюють над підвищенням довіри до консультативних послуг в сфері оцінки нерухомості.

На тлі триваючої фінансової нестабільності, провідні європейські фахівці з оцінки об’єднали свої зусилля і запустили нову схему — Valuer Registration Scheme (VRS).

Valuer Registration Scheme (найбільш наближене російське звучання цього нового продукту — Схема реєстрації оцінювачів) створена з метою підвищення довіри в наданні консультаційних послуг в сфері оцінки та зміцнення найвищих професійних стандартів в оцінці власності — ключового компонента, що лежить в основі всієї економічної діяльності.

Забезпечуючи високу якість оцінки, RICS Valuer Registration Scheme надасть кредиторам, керуючим активами та інвесторам можливість чітко визначати найкращих, регульованих і кваліфікованих фахівців.

Провідні фахівці з Франції, Німеччини, Іспанії, Нідерландів, Росії та Італії підтримують дану схему – першу глобальну ініціативу регулювання для оцінювачів. Цей запуск слід дуже успішному впровадженню схеми у Великобританії в жовтні 2010 р. і передує запуску в азіатських країнах, який відбудеться пізніше цього року.

Жан-Філіп Кармаранс MRICS, Керівник відділу оцінки DTZ у Франції, і член Професійної групи RICS за оцінкою заявив: «Сприяючи міжнародному підходу і покращення глобального регулювання, процес прийняття рішення щодо вартості власності або землі стане більш точним. Ця система гарантує національним і міжнародним регулюючим органам та клієнтам в усьому світі професіоналізм і якість у застосуванні міжнародних стандартів RICS та Міжнародних стандартів оцінки (МСО)».

RICS є глобальною організацією, що розробляє професійні стандарти для діячів у сфері нерухомості та 13,500 зареєстрованих оцінювачів вже підписалися на Valuer Registration Scheme в першій фазі запуску.

Після двох років консультацій, розробки і тестування, схема була задумана провідними експертами RICS з оціночної діяльності у відповідь на світову фінансову кризу. У зв’язку зі світовою фінансовою нестабільністю, RICS визнає міжнародну необхідність зниження ризику, пов’язаного з оцінкою будь-якої нерухомості та земельних активів – для індустрії необхідно, щоб впевненість клієнта в стандартах і точності оцінки була витримана.

Схема буде здійснювати моніторинг всіх членів нашої професійної організації, хто здійснює оцінку по стандартам оцінки RICS (Red Book), які надають практичні керівництва і стандарти, в тому числі відповідність до Міжнародних стандартів оцінки (МСО), які нині визнані в більшості регіонів світу. На багатьох ринках стандарти Червоної Книги стали національними, відповідно нова схема стане для таких ринків додатковим потужним механізмом регулювання професійної діяльності. Оцінка, відповідна стандартам оцінки RICS і регульована Valuer Registration Scheme, буде одним понятійним коридором для практики без кордонів, створюючи більшу прозорість і допомагаючи забезпечити точність існуючих процесів оцінки майна.

Мартін Брюль FRICS, провідна фігура на німецькому ринку нерухомості також підтримує схему. Мартін є керуючим партнером компанії Cushman & Wakefield в Німеччині і одним із трьох віце-президентів RICS. Він сказав: «Прагнення до якості, регулювання, етики та прозорості в оцінці є наріжним каменем стандартів оцінки RICS. Ми розглядаємо наше право професійного саморегулювання як дорогоцінну привілей, яку ми повинні берегти і плекати. З цією метою запуск Valuer Registration Scheme в Європі є наступним логічним кроком у нашій місії до досконалості, який дасть нашим зареєстрованим оцінювачам додатковий знак якості добавок до членства RICS, а громадськості – відмінність на що слід звертати увагу при пошуку максимальної достовірності на ринку оцінки майна».

Для довідки: RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) створена у Великобританії в 1868 р. незалежна міжнародна професійна організація, що представляє інтереси фахівців у всіх областях нерухомості, землекористування та будівництва. RICS об’єднує на сьогодні понад 100 тис. членів, які працюють в 146 країнах світу. RICS встановлює стандарти і регламентує професійну діяльність, захищає інтереси клієнтів і замовників шляхом контролю за суворим дотриманням етичних норм та стандартів професійної діяльності, а також надає актуальну інформацію та об’єктивні рекомендації, завдяки чому членство в RICS стало «знаком якості» для професіоналів у сфері нерухомості в усьому світі.