Нова методика розрахунку плати за оренду землі призведе до подорожчання відпочинку в Криму

З 1 січня 2014 р. набуде чинності нова методика розрахунку плати за оренду землі, яку планується затвердити нинішньої весни. Документ призведе до істотного зростання орендних ставок.

Наприклад, для будівельників багатоповерхових житлових будинків вони піднімуться втричі – з 1 до 3% від нормативної вартості земельної ділянки.

Якщо будинок або готель передбачається звести на землях природно-заповідного фонду, замовнику проекту доведеться заплатити вже 12%. Разом з тим для власників гаражів ставки підвищаться з 1,5 до 3%, а для власників баз відпочинку і пансіонатів – з 3,5 до 4,5%.

Для торговців, які зараз перераховують до бюджету 3,5% від нормативної вартості наділу, ставки оренди вирішили диференціювати: за ділянки площею до 100 кв. м їм доведеться перерахувати в казну 3,5%, площа від 100 до 500 кв. м – 5%, понад 500 кв. м – 8%.

Як заявили в управлінні з питань земельних, водних відносин та містобудування Севастопольської міськради, затвердження нової методики дозволить викорінити існуючу несправедливість.

«Зараз дрібні та середні підприємці, площа магазинів яких становить трохи більше 100 кв. м, фактично прирівняні до великим торговельним мережам супермаркетів, тобто використовують при розрахунках вартості оренди землі однакову ставку», – відзначили в міськраді.

Новації торкнуться абсолютно всі категорії орендарів, що прописано в укладених між містом і підприємцями договори найму землі.

Як відзначають експерти, в результаті майбутнього підвищення розцінок пожертвувати рентабельністю доведеться лише забудовникам, які зводять будинки економ-класу для потреб міста. Разом з тим забудовники, які зводять елітні будинки в рекреаційних зонах просто перекладуть збільшені витрати на плечі потенційних клієнтів.

У місцевій спілці підприємців зазначили, що таким же чином надійдуть і власники магазинів, баз відпочинку та інших закладів: в сезон вони піднімуть розцінки, що дозволить компенсувати збільшені витрати.