Нова афера з нерухомістю: «Душевнохворі» розводять громадян на сотні тисяч доларів

У Києві набирає обертів нова афера з нерухомістю. Людям продають дорогі земельні ділянки, а потім заявляють, що продавець душевнохворий і не мав права підписувати документи.

Тепер, перед тим, як купити землю, варто отримати довідку про психічний стан продавця, щоб згодом не втратити придбане майно, або не виплачувати додаткову суму родичам продавця, пише “Сьогодні”.

Правозахисник Едуард Багіров говорить, що останнім часом кількість таких “розводів” різко зросла. “Бувають афери ще більше. Нібито хворий на голову господар ділянки примудряється продати його кілька разів. Тут навіть задіють своїх нотаріусів.

Якщо потрапите в таку ситуацію, необхідно відразу звертатися в міліцію. Або до суду, який призначить експертизу “продавця”, і якщо він нормальний, то прийме рішення і передасть матеріали в міліцію для порушення кримінальної справи”, – розповів юрист.

Адвокати кажуть, що такі ж операції шахраї стали провертати і з квартирами. Наприклад, літня людина пише заповіт на квартиру на сторонню людину і отримує хороші гроші на старість. А потім відразу лягає в психіатричну лікарню, лікарям скаржиться, що у нього з головою не в порядку.

Родичі тут же дають запит лікарів і отримують довідку, що у бабусі якесь психічне або старече захворювання. З цим йдуть до суду і оскаржують заповіт. А гроші не повертають. За словами правоохоронців, стан здоров’я людини повинен перевіряти нотаріус, який укладає договір. “У літньої людини він має право попросити медичну довідку”, – говорить співробітник ЦГЗ київської міліції Олександр Радкевич.