Нормативна грошова оцінка земель з 1 січня 2013 р. буде розраховуватися за новою методикою

Кабінет міністрів України затвердив нову методику нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення, крім земель населених пунктів, яка вступить в силу з 1 січня 2013 р.

Відповідну постанову уряду №1278 від 23 листопада 2011 р. оприлюднене на сайті Кабміну від 15 грудня.

Цей же документ скасовує з 1 січня 2013 р. постанову уряду №525 «Про методику нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів)» від 30 травня 1997 р.

Згідно з документом, нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів буде розраховуватися за формулою виходячи з площі ділянки, рентного доходу, терміну капіталізації та чотирьох коефіцієнтів, що враховують місце розташування ділянки, вид використання ділянки, належність ділянки до земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення та коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель.

При цьому нормативи рентного доходу для відповідних категорій земель визначає Міністерство аграрної політики і продовольства. Термін капіталізації рентного доходу складає 33 роки для земель усіх категорій, крім земель лісогосподарського призначення, і 50 років для земель лісогосподарського призначення.

За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель в межах району складається технічна документація, яка затверджується районними радами.

Результати нормативної грошової оцінки окремої ділянки оформляються і видаються територіальним органом Держземагентства як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель району.