Німеччина випередила Великобританію за обсягом інвестицій в торговельну нерухомість

Більше половини інвестицій в торговельну нерухомість Європи припадають на Німеччину і Великобританію, в той час як помітний приплив іноземного капіталу наголошується в Польщі, Чехії та Росії, сказано в повідомленні CBRE.

Володіє найбільш стійкою економікою і стабільністю на ринку орендарів Німеччина, повідомила про €2,3 млрд. інвестицій у торговельну нерухомість за підсумками ІІІ кв. 2011 р. Намітився на початку цього року позитивне зрушення в економіці і на ринку нерухомості, а також особлива географічна структура країни – наявність великого числа ділових центрів, – все це позитивно позначиться на розвитку ринку в найближчому майбутньому.

Зниження темпів економічного зростання і купівельної спроможності вплинуло на те, що за підсумками ІІІ кв. 2011 р. у Великобританії відзначається сама слабка інвестиційна активність, починаючи з І кв. 2009 р., коли цей показник склав €1,8 млрд. За підсумками 36 закритих операцій, тільки одна з них була на суму понад €100 млн. Тим не менше, попит на якісні об’єкти нерухомості досить високий, також зростає кількість іноземних інвесторів, включаючи кілька європейських гравців, які вперше виходять на ринок інвестицій торговельної нерухомості у Великобританії.

«Німеччина дуже високо затребувана як серед іноземних інвесторів, так і серед місцевих гравців, оскільки в період нестабільності на світових ринках, вони повернулися на свій локальний ринок. Обсяг угод, укладених за підсумками трьох кварталів 2011 р., становить €8,5 млрд. і вже перевищує показник за підсумками 2010 р. Впевненість інвесторів у перспективі довгострокового зростання споживчого сектора, підкріплена планами зарубіжних торгових операторів і активним попитом, – все це формує міцну основу торговельної індустрії в Німеччині», – зазначила Ірина Пылыпчук, заступник директора відділу досліджень ринків країн Європи, Близького Сходу і Африки компанії CBRE.

За словами експертів, визначальним фактором привабливості Німеччини як основного напрямку для розвитку роздрібної торгівлі як для інвесторів, так і для операторів торговельних мереж є величезна кількість можливостей для залучення професійних і непрофесійних інвесторів для реалізації майбутніх проектів.

Як зазначив Джон Велхэм, глава європейського департаменту інвестицій у торговельну нерухомість CBRE, роль Центральної та Східної Європи як інвестиційного спрямування помітно зросла. За рівнем інвестиційної активності на ринку торговельної нерухомості регіон вийшов на третє місце після Німеччини і Великобританії. Польща і Чехія і Росія залишаються найбільш привабливими галузями для інвесторів, де прибутки вищі, а пропозиція на ринку торговельної нерухомості обмежена.