Незважаючи на кризу, харківяни стали більше купувати елітного житла

У березні 2013 року попит на елітну нерухомість у Харкові збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 16%.

Про це заявила керівник «Харківського агентства нерухомості» Світлана Якимова.

За її словами, тенденція до зростання інтересу до елітної нерухомості спостерігалася протягом усього 2012 року.

Елітна нерухомість Харкова в основному представлена квартири в зданих новобудовах площею понад 98 квадратних метрів і вартістю понад 100 тис. доларів, пояснила експерт.

Вона також підкреслила, що на тлі зростання пропозиції елітного житла ціна «квадрата» зросла незначно – усього на 2%.

«Лише з січня по березень попит на «елітку» трохи скоротився. Однак зміна даного показника носило сезонний характер, що є традиційним на початку року. Саме тоді інтерес до купівлі нерухомості зменшується», – зазначила експерт.

Вона впевнена, що до кінця весни 2013 р. востребование елітного житла досягне показника осені 2012 року, тобто попит зросте на 2-3%.

Якимова зазначає, що найбільша частина пропозиції сконцентрована в центральній частині Харкова.

Станом на сьогодні найбільш затребуваною «элиткой» залишаються двох – і трикімнатні квартири площею близько 150 квадратних метрів, говорить фахівець.

За її словами, перед тим як купити елітне житло в Харкові потенційні покупці оцінюють його за такими критеріями, як якість будинку і престижність району. Однак без їх уваги залишається інфраструктура і транспортна розв’язка.

Якимова зазначає, що при виборі житла еліт-класу дуже важливо наявність супутніх послуг, таких як паркування та консьєрж.

«Що стосується переваг по внутрішній обробці житлових приміщень, то покупці розглядають покупку елітних квартир у Харкові як з ремонтом так і без нього», – підсумувала експерт.