Незабаром здавати в оренду житло стане невигідно

Ті громадяни, які здають квартири та не декларують отримані від цього доходи, незабаром зіткнуться з новою проблемою.

Після введення обов’язкової реєстрація населення за місцем проживання, особам, які, наприклад, на тривалий час приїхали у Київ на заробітки, доведеться реєструватися за місцем проживання, тобто на знімній квартирі.

Нагадаємо, що дана ініціатива була запропонована Партією Регіонів, і за неї 18 травня проголосувало більшість депутатів. Згідно з законом, в Україні вводиться реєстраційний облік місця проживання та перебування фізичних осіб. Тепер, змінюючи місце проживання більш ніж на місяць, доведеться реєструватися.

Однак якщо офіційно зареєструватися, то орендодавці фактично «висвітлять» свої нелегальні доходи і будуть змушені платити податки. В кінцевому підсумку це знову ляже на плечі орендаря.

За словами ініціатора законопроекту про реєстрацію, регіонала Володимира Олійника, даний закон прийнятий в рамках реалізації зобов’язань України перед Євросоюзом для лібералізації візового режиму.

На думку регіонала, найчастіше власники квартири не хочуть оформляти подібні відносини з орендарем не тому, що побоюються претензій на житлоплощу, а тому що хочуть здавати квартиру нелегально і отримувати прибуток.