Незабаром загальна прибутковість європейської комерційної нерухомості найвищої якості складе 8%

Згідно з прогнозом експертів компанії DTZ, загальна прибутковість європейської комерційної нерухомості найвищої якості в середньому складе 8% в рік протягом наступних п’яти років.

На думку експертів, найбільшу прибутковість зможуть розраховувати якісні об’єкти промислової та логістичної нерухомості.

Як прогнозується, в даному сегменті протягом 2013-2017 рр. дохідність становитиме на рівні 9% річних. У теж час ставки доходу об’єктів торговельної нерухомості складуть 8% в рік, в той час як показник об’єктів офісної нерухомості буде трохи нижче, і становитиме 7,5% в рік.

Що ж стосується рівня зростання орендних ставок на комерційні приміщення різного профілю, то тут ситуація трохи інша. Так, в DTZ прогнозують, що найбільше зростання показників слід очікувати на ринку торгової нерухомості – 3% щорічно.

Показники зростання орендних ставок в сегментах офісної та логістичної нерухомості складуть 2% і 1,5% відповідно.

Як вважає керівник департаменту прогнозування компанії DTZ, правильний вибір ринку здатний на багато збільшити рівень доходу об’єктів нерухомості, і за нашими очікуваннями, показники країн Центральної і Східної Європи і Дубліна зможуть перевищити показники доходу головних ринків, так як ставки прибутковості в цих регіонах вище.

Він також зазначив, що на сьогоднішній день Дублін є найбільш привабливим регіоном, так як його передбачувані ставки доходу зможуть досягти рівня 15% щорічно у всіх секторах.