Нестабільність долара схвилювала ринок нерухомості

У серпні до зниження на 10% пропозиції на ринку вторинної нерухомості Києва могло послужити очікування нестабільності курсу долара.

Про це повідомили в консалтинговій компанії “Українська торгова гільдія”.

Вартість житлової нерухомості на вторинному ринку Києва в серпні 2012 р. знизилася в середньому на 1,99% – до $2,008 тис. за “квадрат”, пропозиція зменшилася на 9,34%.

“Найчастіше влітку можна спостерігати затишшя на ринку нерухомості, незначне падіння цін і т. д. Але цілком можливо, що майже десятивідсоткове зменшення пропозиції на вторинному ринку в цьому році пов’язано з виборами, а точніше, з очікуваннями людей з приводу курсу долара, який перед виборами часто нестабільний”, – говорить аналітик “Української торгової гільдії” Андрій Большаков.

За його даними, обсяг квартир і будинків на вторинному ринку житла склав в серпні 7,937 тис. об’єктів, з яких 37%, 29% і 19% – одно – дво – і трьох-кімнатні квартири відповідно.

Згідно з повідомленням, також незначно знизилася вартість житла на первинному ринку Києва – в середньому на 0,05%, до $2,046 тис. за 1 кв. м.

При цьому середня вартість одного квадратного метра житла економ-класу склала $1,374 тис., бізнес-класу – $2,219 тис. і еліт-класу – $7,633 тис.

Як раніше повідомлялося, за прогнозами експертів, восени цього року вторинна нерухомість України може подешевшати ще сильніше.