Нерухомість українських зірок ХХ століття належить простим киянам

Житло знаменитостей не привертає зайвої уваги до себе.

Про видатних діячів минулого століття, які прославили Радянську Україну на весь світ, нагадує столична нерухомість. У приміщеннях легендарних діячів минулого нині живуть в основному прості кияни, йдеться в сюжеті ТСН.

Леонід Биков

Консьєржки будинку, де жив Леонід Биков, досі вважають «Смуглянку» та «У бій йдуть одні старики» трохи чи не особистою цінністю. Хоча 4-кімнатну квартиру Бикова на 10-му поверсі звичайної багатоповерхівки на Лівому березі столиці продали давно, а дружина переїхала в Москву. Хто зараз володіє цим будинком невідомо. Хоча колись житлова площа була предметом судових спорів. Надія Василівна, яка пам’ятає спілкування з Биковим, твердить: на ці квадратні метри вистачало претендентів. «Донька вийшла заміж за красивого парубка. Він пожив трохи і сказав: я тебе не люблю. Тільки хотів прописатися тут і отримати квартиру. І він відсудив у них одну кімнату, коли не стало Ліні», – згадує жінка.

Микола Яковченко

З житлом «батька» Проні Прокопівни історія ще темніше. Квартиру, кажуть, просто віддали державі, так як спадкоємців не знайшлося. Сусіди кінозірку добре пам’ятають. Кажуть, любив випити, і дівчат любив теж. «Одним реченням він сам про себе говорив: “я цю пику дав Бог, щоб я заробляв гроші», – згадує сусід Юрій.

Борис Гмиря

Легендарний український бас жив на Хрещатику. Квартира Бориса Гмирі – одна з небагатьох будинків художників, яку нікому не продали. Більше того – тут усе залишилося так, як за життя оперного співака. Навіть рояль, за яким він розучував свої твори. Нащадки намагаються створити тут музей, але зараз квартира під арештом.

Скандал розгорівся через невиплачений кредит, скаржиться племінниця співака. Кошти взяла, щоб видати щоденники митця. «Зараз борг складає вже 300 тисяч», – скаржиться племінниця Гмирі Ганна Принц. Відшкодувати всі, каже, Мінкульт обіцяв. Втім, як тільки книга побачила світ, про жінку забули. Тепер вона боїться, що її просто викинуть на вулицю разом з музеєм.

Сергій Параджанов

Квартира геніального режисера зараз більше нагадує офіс – з сигналізацією. Але сусіди розповіли, що житло настільки маленьке, що коли до режисера приходили гості, він брав їх просто на сходах. І розносив їм бутерброди і горілку. Сусід Сергій Парасолька має бюст свого відомого на весь світ приятеля. «Власне, та голова, з якої пам’ятка робився», – запевняє він. А ще чоловік переконує, що Параджанов час відвідує його уві сні. Діючих власників житла кінорежисера сусід, зізнається, ні разу не бачив. «Зараз такі часи – інтернет значно ближче сусідів по будинку», – говорить він.