Нерухомість Швейцарії: почім рай на землі?

Згідно з даними Міжнародної економічної комісії (ECA International), Швейцарія в 2011 році стала однією з найдорожчих країн у світі, увійшовши при цьому в ТОП-10 рейтингу світових держав з найкращим рівнем життя. Така висока оцінка також стала реальною завдяки ціновій політиці на нерухомість в країні. Саме ця тема сьогодні цікавить багатьох потенційних покупців з усього світу, в тому числі, і з України. Що відбувається з цінами на швейцарському нерухоме ринку, знає «Оглядач».

Нерухомість Швейцарії: дорого, дорого, дорого…

Говорити про Швейцарію і рівень життя в цій країні можна і годинами і днями. Невелика держава в самому серці Європи приваблює мігрантів своїм вдалим географічним розташуванням, високими зарплатами, ментальністю і безліччю інших чинників, які в сукупності перетворили Швейцарії в райський куточок на землі. Правда, вхід в цей рай для іноземця буде дорівнює пекельним випробувань – купити тут житло «з нуля» для мігранта практично неможливо.

Перша складність, з якою стикається нерезидент – це швейцарські закони – іноземним громадянам дозволяється набувати нерухомість тільки в якості юридичної особи. Тим не менш, якщо мігрант розцінює покупку нерухомості в Швейцарії як легальний варіант назавжди залишитися в європейській державі, то доведеться виконати дві обов’язкові умови: придбати житло як мінімум на 200 тисяч доларів і зареєструвати номінальну компанію. Іноземці, які не можуть інвестувати в швейцарську нерухомість названу суму, цій країні в якості громадян не потрібні.

Але і цим умови придбання нерухомості швейцарської не обмежуються. Для покупки житла в Швейцарії необхідно, щоб ваша нерухомість була поставлена на баланс швейцарської фірми – тільки це дасть право володіти житлом на законних умовах. До речі, пакет послуг з реєстрації компанії теж обійдеться недешево – в середньому 12-15 тис. доларів. Після відкриття фірми мігрантові необхідно заплатити близько 35 тис. доларів в якості внеску в статутний капітал своєї швейцарської фірми. Ще 35 тисяч доларів формально заявляються, але не оплачуються. Через 10 років життя в Швейцарії (не менше, ніж шість місяців на рік) іноземець має право переоформити тимчасовий статус в постійний. Вартість такої процедури – 5-6 тисяч доларів. А ще через два роки можна буде подати прохання про громадянство.

Що ж стосується цін на нерухомість, то вона тут, природно, дуже і дуже дорога. Найдешевший «житловий квадрат» у Швейцарії коштує 2500 доларів. Престижними вважаються всі області Альп, передмістя Берна, Лозанни, Цюріха, Женеви і Монтре. І якщо Цюріх, будучи визнаним фінансовим центром країни, приваблює, в основному, бізнесменів, то у Женеві живуть зірки і любителі фешенебельності.

Так, самим масштабним будівництвом на узбережжі Женеви вважається «будиночок» семиразового переможця «Формули-1» Міхаеля Шумахера. Спортсмен вибудував підземний паркінг на 20 машин з власної заправкою, будинок з 24-ма кімнатами, 8-ма спальнями, кінотеатром на 30 місць та верандою для вечірок з видом на озеро. Точна вартість такої «нерухомої розкоші» невідома, але ріелтори запевняють, що це задоволення коштує не один мільйон доларів.

Дорожнечу швейцарської нерухомості підтверджують і прості місцеві жителі. Леон, бізнесмен з Цюріха, розповів «Обозревателю», що особливо дорого обходиться оренда квартири.

«Зняти 1-кімнатну квартиру можна в середньому за 820 швейцарських франків (близько 890 доларів і близько 7120 гривень). 5-кімнатна квартира обійдеться в 1650 швейцарських франків (близько 1792 доларів і близько 14 300 гривень)», – зазначив Леон.

Актуальні ціни на нерухомість у Швейцарії:

Квартира з видом на Женевське озеро

Квартира с видом на Женевское озеро

Вартість: 630 000 €
Площа: 101 кв. м
Кількість спалень: 2
Тип нерухомості: квартира
Вид нерухомості: вторинна

Квартира в Монтре

Квартира в Монтре

Вартість: 1 340 000 €
Площа: 175 кв. м
Кількість спалень: 3
Тип нерухомості: квартира
Вид нерухомості: вторинна

Що ж, за європейську якість доводиться платити по-європейськи. Ну, а ті, хто все-таки вирішив оселитися в Швейцарії і придбати там житло – справжні щасливчики, значить, у вас є кошти, щоб жити «у раю»!