Нерухомість Нью-Йорка не підвладна кризі

На думку багатьох, Нью-Йорк є найстійкішим ринком в світі. Фінансова столиця і найбільше місто США залучає закордонних інвесторів усіх країн.

«Наше місто останнім увійшов в рецесію і першим вийшов з неї. Нью-Йоркська нерухомість завжди була надійною для інвестицій»,— говорить Дотті Херман, генеральний директор Prudential Douglas Elliman.

Він, як і інші агенти нерухомості, вважають, що цей рік буде продуктивним: низькі процентні ставки будуть сприяти зростанню попиту на житло.

На ринку оренди теж все гаразд.

«Ринок залишиться конкурентоспроможним протягом найближчих кількох років. Пропозиція невелика, і люди воліють орендувати на довгі строки»,— вважає Гері Мэлин, голова Citi Habitats.

Манхеттен

На думку деяких експертів, ціни на нерухомість Манхеттена наближаються до пікового рівня 2007 року, інші стверджують, що ринок стабілізується. Пропозиція залишається обмеженим. Середня ціна — 855 тис. дол., хоча ще у III кварталі 2011 року вона сягала 911 тис.

У деяких районах є вигідні пропозиції. У Нижньому Істсайді можна знайти невеликі лофти за ціною від 430 тис. дол. По сусідству продаються квартири з однією спальнею за 355 тис., деякі з них мають вигляд на річку. Якісні об’єкти за розумними цінами пропонуються у Верхньому Істсайді поруч з 87-ю вулицею і Йорк-авеню, а також у Гамільтон-Хайтс поблизу 185-ї вулиці і Форт-Вашингтон-авеню.

Ціни на нерухомість преміум і суперпреміум класу ростуть. У I кварталі 2012 у Верхньому Істсайді і Верхньому Вестсайді було укладено п’ять угод вартістю від 50 млн дол. Ріелтори відзначають, що попит вище на об’єкти в ціновому діапазоні від 40 млн, ніж на ті, що продаються за 4 млн дол.

Первинна нерухомість теж користується великим попитом. У Трайбеці, на Рід-стріт, в недавно побудованому будинку 50 % одиниць житла були продані за шість місяців. Квартири з однією спальнею коштують трохи більше 1 млн дол.

Популярні також об’єкти низького цінового діапазону вартістю менше 500 тис. дол. У Східному Гарлемі за такою ціною можна придбати квартиру з однією спальнею.

У травні 2012 вартість оренди на Манхеттені побила новий рекорд. Зняти квартиру можна в середньому за 3 438 дол. в місяць, що на 3 % дорожче, ніж рік тому. Оренда студій коштує 2 065 дол., квартир з однією спальнею — 2 810 дол., з двома — 3 920 дол., з трьома — 5 246 дол.

Бруклін

Ринок нерухомості Брукліна розвивається ударними темпами. Знаком позитивних змін стало будівництво культурно-розважального комплексу Barclays Center на розі Атлантік – і Флэтбуш-авеню. На думку експертів, в його околицях ціни будуть рости на всі типи нерухомості: житлову, офісну і торговельну.

Ріелтори вважають, що зараз настав найкращий час для покупки житла в Брукліні, оскільки цей район має найбільший в США потенціал зростання вартості. У I кварталі 2012 житло продавалося в середньому за 450 тис. дол., нові об’єкти — за 501 930 дол.

Пропозиція в Брукліні як і раніше велика. На Уотер-стріт пропонуються студії за 419 тис. дол. і квартири з двома спальнями за ціною від 981 тис. дол. Кооператив з однією спальнею в Бруклін-Хайтс можна придбати за 579 тис. Особняки у старих кварталах Краун-Хайтс коштують трохи менше 1 млн дол.

За рік оренда у Бруклін-Хайтс подорожчала на 23 %. Це більше, ніж в будь-якому іншому районі Нью-Йорка. На другому місці — Парк-Слоуп (+18 %), на третьому — Уільямсбург (+12 %). В будівлі Jardin вартість оренди квартири з однією кімнатою починається від 2 769 дол. в місяць, просторі студії-лофти здаються за 3 079 дол. Краун-Хайтс і Кенсінгтон користуються великим попитом у студентів та художників. В околицях Проспект-Парку одна частина таунхауса на дві сім’ї здається за 1 600 дол.

Куінс

Куінс добре підходить для сімей з дітьми. Це зелений район, який крім іншого може похвалитися надійним ринком нерухомості. У таких місцях, як Глендэйл, Міддл-Віллідж, Риджвуд і Вудсайд, знаходяться хороші школи. Асторія, Лонг-Айленд-Сіті, Форест-Хіллс і Рего-Парк приваблюють молодих неодружених і сім’ї, які бажають поселитися недалеко від Манхеттена в районі з хорошим транспортним сполученням. Експерти вважають, що до кінця 2013 року Куінс стане таким же популярним, яким був Бруклін п’ять років тому.

Ціни в Куїнсі трохи знизилися, але попит підвищився. Житло тут коштує в середньому 391 тис. дол. Затребувані будинку в Асторії з видом на хмарочоси Манхеттена. У Рего-Парку часто купують кооперативні квартири та особняки. У Саннисайде будинку з садом коштують близько 925 тис. дол.

Вартість оренди в Куїнсі зростає. В Асторії квартиру з двома спальнями можна зняти за 1 800 дол. в місяць. У Лонг-Айленд-Сіті студії з видом на океан здаються за ціною від 2 040 дол. У Рего-Парку квартири з однією спальнею в декількох кварталах від станції метро можна орендувати за 2 025 дол. Житло з двома спальнями в Форест-Хіллс поруч з Бродвеєм пропонується за 1 800 дол.

Бронкс

Бронкс часто недооцінюють, тим не менш, тут є що вибрати — від лофтів в Мотт-Хейвен до доступного житла у Мелроуз, де кожен знайде варіант по кишені.

У I кварталі 2012 року обсяг продажів в Бронксі виріс на 14 % в річному обчисленні. Проте ціни знизилися на 6 %. Поруч зі стадіоном Yankee квартиру з однією спальнею можна придбати менш ніж за 150 тис. дол. Особняки в Трогс-Нек продаються приблизно за 650 тис. дол. Поряд з Саундвью-Парком квартири з однією спальнею пропонуються за 150 тис. дол., з двома — за 200 тис. У проекті Via Verde ціни на житло з двома спальнями починаються від 149 тис. дол. Вартість старовинних особняків сягає 8,9 млн дол. Можна знайти цегляний будинок з сімома спальнями за 1,2 млн.

Порівняно з Брукліном і Квінсі оренда в Бронксі більш доступна. У Ривердэйле квартиру з трьома спальнями можна зняти за 2 800 дол. в місяць. У Мотт-Хейвені вартість оренди лофта з однією спальнею починається від 1 599 дол. Квартири з однією спальнею поруч зі стадіоном Yankee пропонуються за 1 200 дол. В околицях Гренд-Конкорс житло з двома спальнями можна зняти за 900 дол.

Стейтен-Айленд

Стейтен-Айленд — найбільш віддалений і найменш населений з районів Нью-Йорка. Тут хороші школи, багато парків та спортивних об’єктів. Найсильнішими ринками нерухомості вважаються: Снаг-Харбор, Річмонд-Террэйс і Емерсон-Хілл. У Тоттенвиле панує атмосфера маленького американського містечка. У Нью-Дорпе є багато бунгало поруч із пляжем.

Житло з трьома спальняхта на тихій вулиці в Тоттенвиле коштує 299 тис. дол. У Емерсон-Хіллі будинок з чотирма спальнями та видом на океан продається за 1 075 000 дол. Квартиру з двома спальнями в хорошому місці можна знайти за 390 тис.

Північне узбережжя Стейтен-Айленда найбільш затребуване на ринку оренди. У районі Сент-Джордж багато приїжджих з Манхеттена, які не бажають переплачувати за оренду житла і в той же час залишатися поблизу Уолл-стріт, куди можна швидко дістатися залізницею. Лофт з трьома спальнями можна зняти за 1 950 дол. в місяць, квартиру з однією спальнею та терасою на даху — за 1 700 дол. Є також велика пропозиція будинків. Таунхауси з трьома спальнями здаються за 1 800 дол., просторі вілли з видом на океан — за 5 тис. дол. Деякі удома пропонуються в оренду з басейнами.