Недовіра людей гальмує процес заміни старого житлового фонду

На думку народного депутата Ксенії Ляпіної, головною проблемою, яка уповільнює процес заміни застарілого житлового фонду в країні, є тотальна недовіра людей і страх, що їх можуть обдурити.

Вона зазначає, що сьогодні українці просто не вірять, що адекватну заміну свого, хай і старого, але гарантовано свого житла.

«Якщо говориш людям, що все буде передбачено законом, все одно не допомагає. Все тому, що вони живуть у реальному житті і знають, що в будь-якому суді не доведуть свою правоту, навіть якщо в законі це буде 10 разів прописано. Є тотальна недовіра населення до державних механізмів і інструментів, у тому числі до суду, до вибіркового виконання законів, і це не дає можливості зрушити процес з місця», – пояснила нардеп.

Ляпіна підкреслила, що така тотальна недовіра населення державі не під силу. Нардеп переконана, що допомогти переконати людей зможуть тільки представники бізнесу:

«З боку нашої держави ця проблема ніколи не буде вирішена, і тут як раз є плацдарм і можливості для роботи бізнесу. В сьогоднішніх умовах, при порядну, соціально-відповідальну поведінку бізнесу, саме бізнес швидше зможе повернути довіру людей, ніж інститути державної влади, які це довіра продовжують втрачати», – пояснила Ляпіна.

Раніше інший експерт називав інші причини, по яким в Україні неможливо знести застаріле житло.

Між тим, також повідомлялося, що зносити аварійне житло в Україні хочуть без згоди на те мешканців. На цьому наполягає КСУ.

Нагадаємо, як повідомляв портал Kanzas.ua в Україні тисячі житлових будинків знаходяться в аварійному стані. За різними підрахунками, на межі руйнування десятки тисяч будівель. Але у багатьох з них живуть і навчаються.