Недовіра до валютного ринку струсонуло ринок первинної нерухомості

Активність покупців на ринку нерухомості різко зросла. У серпні-жовтні продажу житла на первинному ринку зросли порівняно з попередніми місяцями більш ніж в 3 рази. На руку забудовникам зіграв не тільки сезонний фактор, але і довіру до валют, заявили в будівельно-інвестиційної компанії «УМК».

За словами директора компанії Володимира Кондратенка, в січні-вересні 2011 р. компанія продавала в середньому не більше 370 кв. м житла у місяць — це всього лише по дві-три квартири. А за три місяці з серпня по жовтень цього року було продано вже 19 квартир. При цьому в листопаді тенденція зростання кількості продажів зберігається.

«Українці сьогодні готові вкладати в нерухомість, але тільки за адекватними цінами. Тому для збільшення продажів потрібно йти на деякі поступки клієнтам. Коли влітку довіру до валют, як засобу збереження заощаджень, було в черговий раз підірвана, ми запропонували клієнтам 10-15% знижки на споруджуваний будинок другої черги. В такому ціновому пропозиції покупці побачили для себе сенс вкладення в нерухомість. І за три місяці ми продали в півтора рази більше житла, ніж за всі попередні сім місяців 2011 р.», – зазначив В. Кондратенко.

На сьогоднішній день компанія пропонує знижки до 30% при стовідсотковій оплаті житла в житловому комплексі «4 сезони». Без урахування знижки вартість 1 кв. м становить 11 907 грн. на двокімнатні квартири.

За даними аналітиків, з січня 2011 р. по жовтень 2011 р. середні ціни на квартири в новобудовах Києва впали на 9,7% і склали 12 073 грн./кв. м.