Недооцінена нерухомість

Нерухомість як спосіб схранения і примноження своїх заощаджень сьогодні недооцінена.

З першої декади серпня спостерігається зростання купівельної активності на ринку житлової нерухомості після традиційного затишшя в перші літні місяці. Про це заявив керуючий ТДВ «Житлобуд-2» Олександр Конюхов.

За його словами, динаміка і рівень продажів квартир влітку відповідає минулорічного періоду.

З досвіду попередніх років, восени продажу житла зростають 1,5-2 рази.

Стримуючим фактором для осіннього попиту може стати дефіцит пропозиції на ринку житла в різних районах, різної площі та рівня комфортності для всіх сегментів покупців, вважає А. Конюхов. Найбільш ліквідні квартири навіть у споруджуваних будинках вже розкуплені, тому забудовникам доведеться розширювати спектр нового житла на ринку.

Особливістю нинішнього сезону стало вплив на відкладений попит боргової кризи в США і ризиків обвалу долара. На думку експерта, на відміну від перегрітого ринку дорогоцінних металів, нерухомість як спосіб захисту своїх заощаджень сьогодні недооцінена, особливо в ліквідних об’єктах, які знаходяться на стадії завершення будівництва. Потенційні інвестори починають про це згадувати і цікавитися у забудовника: дійсно житло подорожчає?

«У зв’язку із збільшенням купівельного попиту і подорожчанням будматеріалів намітилася тенденція до зростання цін на житло. І хоча цей попит в порівнянні з докризовим рівнем ще досить стриманий, незабаром ми плануємо підвищити ціни на квартири в об’єктах, будівництво яких наближається до завершення», – заявив Олександр Конюхов.