Недоліки нового Порядку визначення вартості нерухомості

Вступив у дію Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та недобудов, які підлягають продажу або обміну може виявитися непродуманим, неякісним і базуються на нестабільною методологічній основі документом.

Фахівці даного сегмента відзначають, що у Тимчасовому порядку проводиться ототожнення земельних поліпшень з нерухомістю, а оціночна вартість прирівнюється до ринкової. Що, на думку експертів, є недоцільним. Використовувати ринкову вартість для цілей оподаткування не можна, оскільки вона є імовірнісною величиною, яка характеризується певним інтервалом нестабільності.

Крім того, варто відзначити, що різні експерти можуть по-різному розраховувати показник оціночної вартості, адже оцінювачі мають право використовувати у своїх розрахунках різні методи оцінки.

Дані недоліки в кінцевому підсумку можуть призвести до свідомого завищення або заниження вартості майна, що не допускається при формуванні бази оподаткування. Експерти впевнені, що ринкову вартість можна ставити в якості основи для оподаткування до моменту початку функціонування структур, що проводять статистичний аналіз ринкової інформації, а також систематичний моніторинг ринку.