Недобудови будуть добудовувати з 2012 року

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ профінансує будівництво недобудованих об’єктів України.

Однак фінансову допомогу отримають не всі недобудови. Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк, заявив, що незабаром буде проведена оцінка об’єктів незавершеного будівництва. За підсумками моніторингу, будуть фінансуватися виключно ті об’єкти, по яких буде прийняте рішення про доцільність продовження будівельних робіт.

За даними міністерства, тільки центральні органи влади мають 243 недобудованих житлових будинків, куди вже вкладено більше 1 мільярда гривень, а по Україні ця цифра становить 262 мільярди гривень. Тобто, кількість вкладених грошей досягла тієї суми, коли потрібно приймати рішення, що робити з недобудовами – добудовувати, змінювати їх цільове призначення, продавати або ліквідувати.

З цією метою, Анатолій Близнюк пропонує створити спеціальну координаційну раду з визначенням необхідності добудови кожного об’єкта державної та комунальної власності, а також складання списку об’єктів на середньострокову перспективу. За словами міністра, фінансувати об’єкти почнуть з 2012 року.

Фінансування недобудов, буде складатися з коштів державного та місцевих бюджетів. На даний момент, перед міністерством стоїть завдання, визначити джерела грошових потоків з державного бюджету на 2012 рік. Також, необхідно опрацювати доцільність запровадження місцевого будівельного збору, який би спрямовувався на об’єкти незавершеного будівництва за прогресивною ставкою в залежності від перевищення терміну будівництва, і необхідність створення державного будівельного банку.

Довідка. В Україні станом на 1 серпня налічується вище 18 тисяч недобудов. Понад 50 % від загальної кількості об’єктів розпочато до 2000 року, а 2 тисячі з них – ще в радянський час. У комунальній власності розташовується 41% довгобудів, ну а в державній – 13%. За пропозиціями регіонів першочергової добудови настійно просять близько 5,3 тисяч об’єктів із загальним обсягом фінансування вище 77 мільярдів.