Недобросовісні забудовники позбудуться ліцензії

Виключити вихід на ринок непрофесійних будівельників, анулювавши ліцензії у не підготовлених для виконання технічно складних будівельних робіт організацій — таке завдання ставить перед собою Державна архітектурно-будівельна інспекція, проводячи перевірки дотримання ліцензійних умов.

За їх результатами, в цьому році приблизно кожна п’ята ліцензія анулюється.

З 1.03.2012 ліцензії видаються тільки на будівельні роботи, які виконуються на об’єктах IV-V категорій складності. Тільки за 2012 рік ліцензії отримали близько 8 700 організацій, — повідомляє прес-служба державної архітектурно-будівельної інспекції.

Тобто, за нескладними підрахунками, на кожну будівельний майданчик об’єкта IV-V категорії складності претендувало по 7 ліцензованих організацій. І потік бажаючих на отримання будівельної ліцензії не зменшується порівняно з періодом, коли ліцензії видавали на всі види будівельних робіт.

Як показує практика, замовники будівництва в процесі обрання підрядної організації для виконання будь-яких будівельних робіт, з метою одержання саме державних гарантій професіоналізму, вибирають ліцензовані будівельні організації.

У свою чергу будівельні організації для підвищення своєї конкурентоспроможності на ринку змушені, користуючись заявному принципом ліцензування, робити все можливе для отримання ліцензії на виконання будівельних робіт на об’єктах IV-V категорії складності, навіть тоді, коли немає ні достатнього технічного, ні професійного потенціалу, ні технічно-складних об’єктів.

“Держархбудінспекція вивчає ситуацію, яка складається на будівельному ринку, і фактори, які змушують організації, не підготовлені для виконання технічно складних будівельних робіт, користуючись заявительным принципом, отримувати ліцензії. Але небезпека полягає в тому, що отримавши ліцензії, організації, які не готові до виконання складних будівельних робіт, все ж, можуть їх виконувати. І наше завдання — зробити неможливим вихід на ринок непрофесійних будівельників”, — зазначив голова Держархбудінспекції України Олександр Рибак.

За оперативною інформацією Держархбудінспекції України, за I квартал 2013 року видано 1198 ліцензій на будівельні роботи на об’єктах IV-V категорії складності та анульовано за результатами перевірок дотримання ліцензійних умов — 216, що становить майже 20% від числа виданих.

Тільки в березні 2013 року за результатами перевірок Держархбудінспекцією України було прийнято рішення про анулювання 120 ліцензій на виконання будівельних робіт на об’єктах IV-V категорій складності.