Названо найбільш затребуване у харківських студентів житло

До початку навчального року ще пара тижнів, а ринок нерухомості вже прийшов в рух завдяки студентам вузів, які не хочуть селитися в гуртожитках.

Студенти, які не бажають долучатися до общежитскому побуті, з середини серпня “борознять” агентства в пошуках придатного житла. Ріелтори стверджують, що “готельок” під здачу в Харкові залишилося дуже мало.

– Дуже велика кількість орендарів націлене на ізольовану “гостинку” з санвузлом, хоча сьогодні такі об’єкти в оренду практично не зустрічаються, – каже керівник агентства нерухомості Світлана Якимова.

Ті, хто в грошах зовсім обмежені, іноді селяться в кімнатах у бабусь, хоча це варіант оренди вже відходить у минуле. Студенти в масі своїй стали заможнішими, відзначають аналітики.

– Багато хлопців, особливо майбутні айтішники, з другого-третього курсу вже працюють, а тому цілком можуть дозволити собі пристойний рівень життя і знімають окреме житло, – розповів експерт ринку нерухомості Ігор Балака.

А для тих, хто окрему квартиру поки що не потягне, від гуртожитку втомився, а знімати кімнату не хоче, є вигідний варіант – оренда апартаментів у складчину. Попитом у студентів користуються трьох -, чотирикімнатні квартири.

– Наприклад, на проспекті Гагаріна “троячку” можна зняти мінімум за 700 доларів. Якщо розділити на чотирьох мешканців – виходить більш ніж вигідно, – говорить ріелтор Руслан Кошман.

Іноземців більше не хочуть

Раніше на ринку оренди конкуренцію приїжджим з інших областей та передмістя складали іноземні студенти. Африканці, індуси, приїжджі з арабських країн і Китаю, як правило, більш заможні, за житло вони платять в середньому в півтора рази більше, ніж місцеві. Але ризики, пов’язані з проживанням таких студентів, великі.

– Я здавала квартиру юнакові з Катару: він певний час жив спокійно, а потім виїхав без попередження і залишив мені величезні борги за інтернет і зламаний холодильник, – розповідає власниця однокімнатної квартири на “Науковій” Марина Стоматіна.

Ріелтори кажуть, що на мешканців-іноземців часто скаржаться сусіди.

– У багатьох вихідців з африканських та азіатських країн розвинені громадські відносини, вони часто ходять один до одного в гості і влаштовують вечірки, – каже експерт з питань нерухомості Ігор Балака.

Незадоволені сусіди дзвонять в міліцію, і господареві доводиться розбиратися з правоохоронцями.

Ціни не зростуть

Поки що оренда квартир у Харкові не подорожчала. Ріелтори вважають, що ситуація зміниться в середині вересня, коли вся студентська молодь повернеться до Харкова. Прогнозують зростання на 10%.

Орендувати квартиру в серпні раніше було справою немислимим, але останні пару років студенти підшукують житло заздалегідь, ще в червні. А є і ті, кого з першого курсу батьки забезпечують власним житлом.

– Зараз вже почали розкуповувати квартири для студентів Юракадемії. В основному, батьки беруть квартири біля “Пушкінській” і вже з ремонтом, – говорить Руслан Кошман.

Конкретно

Середні ціни на оренду квартир у Харкові, грн/місяць
“Гостинки” 900 – 1500
1-кімнатні 1800 – 2500
2-кімнатні 2500 – 3000
3-кімнатні 2700 – 3500