Названо місто з найдорожчими торговими приміщеннями

Гонконг міцно утвердився на вершині рейтингу, де орендні ставки залишалися стабільно високими протягом четвертого кварталу 2012 року.

Гонконг – найдорожче місто для оренди торгових приміщень. Приплив туристів з Китаю, експансія ритейлерів люкс сегмента і недолік преміальних приміщень роздувають орендні ставки до рекордно високого рівня. Про це йдеться в новому дослідженні міжнародної консалтингової компанії CBRE, текстом якого володіє ЛІГАБізнесІнформ.

Згідно з щоквартальним дослідженням CBRE, рекордне зниження темпів будівництва нових об’єктів призводить до різкого скорочення вакантності в прайм сегменті і підвищує конкуренцію. Подібна динаміка призводить до зростання орендних ставок на багатьох ринках, включаючи міста, що увійшли в рейтинг найдорожчих – Гонконг, Лондон, Париж і Сідней.

Гонконг міцно утвердився на вершині рейтингу, де орендні ставки залишалися стабільно високими протягом четвертого кварталу 2012 року (35 393 євро кв. м? / рік), не дивлячись на уповільнення роздрібних продажів у зв’язку з глобальною економічною невизначеністю.

В цілому попит на торгові площі в Гонконзі залишається відносно помірним через уповільнення экспансионной активності ритейлерів, які стали більш вибагливі до торгових приміщень: преміальні площі як і раніше високо затребувані, в той час як інтерес до непремиальным приміщень проявляється в меншій мірі.

Згідно з даними CBRE, в Нью-Йорку також зафіксовані високі орендні ставки на торговельні приміщення завдяки потокам туристів і високому попиту з боку міжнародних ритейлерів. Порівняно з іншими містами, що ввійшли в рейтинг, у Нью-Йорку немає гострої нестачі преміальних площ з-за нової пропозиції, що з’явився в прискореному темпі на п’ятій Авеню, яке в результаті привело до зростання орендних ставок на 16,5%, досягнувши рекордного рівня 4 251 євро кв. м? / рік.

Орендні ставки на преміальні приміщення у більшості міст залишалися відносно стабільними в четвертому кварталі 2012 року. Однак у Лондоні і Парижі відзначено зростання на прайм сегмент (10 і 27% відповідно) з-за стійкого попиту з боку міжнародних ритейлерів. Зокрема, Парижа піднявся в рейтингу на чотири позиції порівняно з третім кварталом 2012 року, і, за прогнозами експертів, зростання орендних ставок на преміальні площі тут продовжиться через зростаючого попиту на цей сегмент.

Вартість оренди преміальних торговельних площ у Києві становить в середньому 1 317 євро кв. м? / рік, однак порівняно з містами, що ввійшли в рейтинг, у Києві нову пропозицію останнім часом продовжує стрімко зростати, даючи можливість вийти на ринок України багатьом міжнародним ритейлерам. Так, приріст нової пропозиції професійних торгових площ в минулому році склав близько 96 000 кв. м, що збільшило загальну пропозицію на 16%. За прогнозами експертів, в 2013 році приріст складе близько 170 000 кв. м.