Названі причини зростання цін на житло

Однією з причин підвищення цін на житло і зниження будівельних робіт є те, що держава перестала бути суб’єктом, який впливає на ринок житла, а основними учасниками ринку нерухомості є приватні забудовники.

Про це заявив аналітик Ліги експертів України Андрій Гусельников.

Як передає його слова портал 3doma.ua одним з найголовніших критеріїв ринку завжди було співвідношення попиту і пропозиції, оскільки воно завжди взаємопов’язано. В цьому році було побудовано 6,8 млн. кв. м., серед яких – 930 тис. кв. м введено в експлуатацію в Києві.

У першу п’ятірку областей по введенню житла увійшли Київська, Львівська, Одеська, Івано-Франківська області та АР Крим. В той час, як найбільша Донецька область з населенням в 4,3 млн. чоловік, побудувала всього 209 тис. кв. м.

“Це говорить про те, що з точки зору економіки є якісь проблеми”, – підкреслив експерт.

За словами голови наглядової ради асоціації Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів Івана Салія, держава бере участь у будівництві тільки 0,3-0,6% житла від загального обсягу.

У свою чергу керівник планово-аналітичного департаменту UDP Юрій Серещенко зазначив, що в Києві обсяги будівництва зростають.

У третьому кварталі 2012 року в Києві було здано 14 об’єктів, площею 240 тис. м. Що на 36% більше, ніж в аналогічному періоді попереднього року. У третьому кварталі також запущено 13 нових об’єктів, площею 285 тис. квадратних метрів.

Він також додав, що, попри підвищення цін у сегменті бізнес-класу на 1,5-1,6% у квартал, за останній місяць попит на квартири значно виріс.