Названі найпривабливіші країни для прямих іноземних інвестицій

Міжнародна консалтингова компанія A. T. Kearney склала черговий щорічний рейтинг найкращих країн для прямих іноземних інвестицій.

Як виявилося, після дванадцятирічної перерви США, потіснивши Китай, повернули собі 1-е місце в списку найбільш привабливих країн для ПІІ.

Експерти A. T. Kearney відзначають підвищення конкурентоспроможності американського ринку праці і ослаблення долара, яке допомогло поліпшити експортний потенціал країни.

У ТОП-5 найбільш привабливі для ПІІ країн увійшли також Бразилія, Канада та Індія.

Порівняно з минулим роком, Росія перемістилася вгору на одну позицію, зайнявши 11-е місце, випередила Францію і поступилася Мексиці і Сінгапуру.

Також експерти відзначили, що Росія йде по шляху диверсифікації і модернізації економіки” і що в результаті приєднання до Всесвітньої торгової організації в 2012 році, Росія “отримала більш широкий доступ до експортних ринків та іноземних інвестицій”.

Крім того, згідно з дослідженням, підвищенню позиції Росії сприяло скорочення обмеження на ПІІ у багатьох галузях, доступність робочої сили, зростання внутрішнього ринку і плани Уряду щодо приватизації низки найбільших компаній Росії.

Варто підкреслити, що індекс інвестиційної довіри (FDI Confidence Index by A. T. Kearney) ранжирує країни по тому, як політичні, економічні та регуляторні зміни впливають на прямі іноземні інвестиції.

Варто зазначити, що дослідження проводилося з жовтня по листопад 2012 року, всього було опитано більше 300 топ-менеджерів з 28 країн.