Названі кращі країни для життя дітей

Виявилося, що найкраще живеться дітям в Нідерландах. На другому місці розташувалася Норвегія, а третю позицію посіла Ісландія.

Фонд ЮНІСЕФ опублікував результати дослідження про становище дітей розвинених країн. Цікаво, що при складанні рейтингу експерти спиралися не тільки на власні оцінки, але і на думку самих дітей.

У дослідженні взяли участь 29 розвинених країн. Росія та інші країни СНД в списку не увійшли. Експерти проаналізували 26 показників, складових п’ять основних груп: матеріальне благополуччя, здоров’я і безпека, рівень освіти, поведінка і ризики, житлові умови і навколишнє середовище. За цими критеріями оцінювали рівень життя дітей і підлітків у віці до 20 років.

Найгірше становище дітей в найбідніших країнах регіону – Греції, Латвії, Литві та Румунії. В кінці списку, як ні парадоксально, виявилася і США.

На підставі звіту аналітики зробили висновок, що немає прямого зв’язку між рівнем ВВП на душу населення і добробутом дітей. Наприклад, у Канаді дітям живеться гірше, ніж у Словенії, Чехія в рейтингу обганяє Австрію, а Португалія стоїть вище, ніж в США. Тим не менш, лідирують у рейтингу багаті держави, а останні позиції займають найменш розвинені країни.

ТОП-20 кращих країн для життя дітей:

1. Нідерланди

2. Норвегія

3. Ісландія

4. Фінляндія

5. Швеція

6. Німеччина

7. Люксембург

8. Швейцарія

9. Бельгія

10. Ірландія

11. Данія

12. Словенія

13. Франція

14. Чехія

15. Португалія

16. Великобританія

17. Канада

18. Австрія

19. Іспанія

20. Угорщина