Наявність паспорта енергоефективності будівлі незабаром стане обовязковою при будівництві нових будинків

Депутати пропонують ввести паспорт енергоефективності будівель.

У Верховній Раді України вже зареєстровано урядовий законопроект № 9683 про енергетичну ефективність житлових та громадських будівель.

Закон передбачає наявність паспорта енергоефективності у будівлі, що будуватися. Наявність такого паспорта стане обов’язковою при зведенні нових будівель, а також при капітальному ремонті, реконструкції, відчуженні або передачі в оренду існуючих будівель.

Передбачається, що термін дії такого паспорта складе 10 років.

У паспорті енергетичної ефективності будівлі зазначається: адреса будівлі; клас її енергоефективності; відомості про тип, функціональне призначення і конструкцію будівлі, його поверховість, обсяг і загальну площу.

Законопроектом встановлюються мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель, що стосуються такої будівлі.

А підвищення енергетичної ефективності будівель забезпечується шляхом: термомодернізації будівлі; використання місцевих і поновлюваних/альтернативних джерел енергії; підвищення енергетичної ефективності систем опалення, гарячого водопостачання, вентиляції, кондиціонування і освітлення; встановлення будинкових засобів обліку та регулювання споживання паливно-енергетичних ресурсів; здійснення інших енергоефективних заходів.

Наявність такого паспорта дозволить власникам житла претендувати на отримання компенсації з бюджету на проведення заходів по зменшенню енерговитрат своїх житлових приміщень. При цьому власники повинні будуть самостійно оплатити отримання паспорта енергоефективності.