Навіщо будувати будинок, якщо його можна купити

Нарешті з’явилася можливість втілити свою мрію щодо заміського будинку. Залишилося тільки визначитися, що краще купити готовий будинок або землю під забудову?

Для початку розглянемо варіант покупки готового будинку. Безперечною перевагою такої покупки є наявність і готовність необхідних документів на будинок, а також відсутня необхідність в витратах на будівельні роботи. Крім того, жити в готовому будинку можна буквально з дня покупки.

Враховуючи вищезазначені переваги, купівля вже побудованого будинку є вельми цікавим капіталовкладенням, але є кілька негативних моментів, які варто враховувати, роблячи вибір між будинком і землею. Готовий будинок часто має досить високу ціну, при цьому покупець навряд чи дізнається які матеріали, і якої якості використовувалися при будівництві будинку. Звичайно, всі ці недоліки дадуть про себе знати через кілька років, що відповідно потягне за собою додаткові витрати на ремонт.

Що стосується варіанту купівлі землі під забудову, то тут в першу чергу варто звернути увагу на те, що процес будівництва будинку, не просто достатньо складний, але вимагає часу. Знадобиться як мінімум півтора роки, що б купити землю, підготувати документи та отримати будинок з оздоблювальними роботами, наведеною в порядок територією.

Незважаючи на довгостроковість такого варіанту, величезною перевагою в самостійному будівництві є можливість втілити всі свої ідеї та бажання, крім того є шанс використати доступне простір суто під свої потреби.

За даними експертів ринку нерухомості, більшість людей робить вибір на користь готового житла.

Але говорити про те, що покупка готового житла однозначно краще або дешевше будівництва – неможливо. Тут не існує ніяких стандартів, і все залежить від конкретного проекту. Проте можна констатувати факт, що покупка готового будинку однозначно легше і потребує менших витрат сил і часу, а будівництво, в свою чергу, дозволяє втілити в життя власні уявлення про ідеальний будинок.