Навчальний рік зустріне студентів подорожчанням житла

З року в рік, навіть незважаючи на кризові роки, повторюється осінній стрибок цін на оренду недорогого житла.

З останнього тижня серпня у великих містах України активізувався попит на оренду недорогого житла для студентів. Порівняно з початком минулого навчального року, вартість довгострокової оренди зросла в середньому на 5-8%, а кількість Внз, які надають гуртожитки, скоротилося. Про це повідомляє портал 3doma.ua

Глобальне пожвавлення ринку оренди у великих студентських центрах країни починається з останнього тижня серпня. У Києві, звичайно, трохи раніше – з 15-17 серпня. Студенти, їхні родичі, починають пошук найбільш оптимальних за ціною і якістю пропозицій.

«Зараз мінімальна вартість оренди це 2,5 тис. грн. Можна знайти і дешевше, але в дуже занедбаному стані і/або малогабаритні. Рік тому в серпні, ціни на студентську оренду були на 7-8% дешевше», – розповідає директор департаменту маркетингу компанії SV Development Володимир Степенко.

За його словами, середня ціна оренди квартири за період з початку 2011р. збільшилася на 5%. Як і рік тому, дешевих пропозицій дуже мало. Мова йде про пропозицію про оренду вартістю до 3 тис. грн. В цьому ціновому сегменті пропозиція перевищує попит. А ось після 4 тис. грн. /міс. – навпаки.

Аналіз інформаційної бази порталу 3doma.ua дозволяє говорити про наявність пропозицій в Києві за мінімальною ціною від 1800 грн./міс. Однак, варто відразу відзначити, що мова йде про малогабаритних хрущовках в спальних районах з важкою транспортною розв’язкою.