Нацстандарти з оціночної діяльності будуть переглянуті протягом року

Стандарти оціночної діяльності в Україні не змінювалися вже 8 років.

Стандарти, розроблені міжнародною організацією, яка об’єднує фахівців з нерухомості та оцінювачів – RICS, вітаються в Україні, так як вони йдуть на користь споживача. Наші національні стандарти не змінювалися вже близько 8 років, але протягом року планується вирішити це питання. Про це заявив Євген Григоренко, заступник голови Фонду державного майна України у ході круглого столу «Інвестиційні рішення та оцінка в умовах невизначеності», організованого RICS.

«У Верховній Раді досить багато скоростиглих законів. ФДМУ спільно з саморегулівними організаціями попрацювали над редакцією закону (щодо ефективності використання державної власності цілісних майнових комплексів, зданих в оренду – Building). Завтра на засіданні розглянуть нашу концепцію закону.

В основі цієї концепції буде акцент на підвищення ролі саморегулівних організацій», – сказав в ході заходу Е. Григоренко, передає Building.ua.

Крім цього, чиновник додав, що на сьогодні ФДМУ не задоволений рівнем професіоналізму оцінювачів в Україні. «З 9 тис. зареєстрованих оцінювачів тільки близько 1 тис. працюють якісно. Це все говорить про те, що ми стоїмо на порозі реорганізації оціночної діяльності», – заявив експерт.